AKÇAY'DA BELEDİYE ŞOFÖRÜ OTOBÜSTE UNUTULAN 80 BİN LİRAYI SAHİBİNE İADE ETTİ

AKÇAY'DA BELEDİYE ŞOFÖRÜ OTOBÜSTE UNUTULAN 80 BİN LİRAYI SAHİBİNE İADE ETTİ

 Balıkesir’in Akçay Belediyesi otobüs şoförü olarak görev yapan Koray Kuluk, otobüste unutulan ve içinde 80 bin lira bulunan çantayı sahibine teslim etti. Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu’da şoför Kuluk’u küçük altınla ödüllendirdi. 
  Olay dün meydana geldi. Otobüs şoförü Koray Kuluk sefer sonrası otobüste temizlik yaparken bir bavulun unutulduğunu gördü. Yapılan incelemede bavulun içinde çeşitli evraklar ile 80 bin lira para olduğu anlaşıldı.
  Araştırma sonucu sahibi bulunan ancak isimin açıklanmasını istemeyen kişinin emekli olduğu ve yılların birikimi ile bir daire almak için beldeye geldiği öğrenildi.
  Akçay Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu’da otobüs şoförü Koray Kuluk’u örnek davranışı nedeniyle kutlayarak küçük altın hediye etti. Başkan İnceoğlu, “Şoförümüz sevgili Koray, örnek bir yurttaş gibi davranarak çantanın ve içinde ki paranın sahibine telsim edilmesini sağladı. Davranışı nedeniyle kendisini kutluyorum” dedi. Otobüs şoförü Koray Kuluk ise, “Bu para bizim gibi maaşlı çalışanlar için çok büyük bir rakam. Belediyede ki yetkilerimiz ile birlikte sahibini bularak iade ettik. Kim olsa aynı şeyi yapardı. Belediye başkanımızada verdiği ödül nedeniyle çok teşekkür ederim” dedi

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2013, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER