Bursa’da 2 bin 54 kök Hint keneviri ele geçirildi

Bursa’nın Gemlik ilçesinde 2 bin 54 kök Hint keneviri, bir miktar Hint keneviri tohumu, bir adet ruhsatsız av tüfeği ve bu tüfeğe ait fişekler ele geçirildi.Olay, Gemlik ilçesi Kumla Mahallesi Çavuşdamı mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye...

Bursa’da 2 bin 54 kök Hint keneviri ele geçirildi

Bursa’nın Gemlik ilçesinde 2 bin 54 kök Hint keneviri, bir miktar Hint keneviri tohumu, bir adet ruhsatsız av tüfeği ve bu tüfeğe ait fişekler ele geçirildi.

Olay, Gemlik ilçesi Kumla Mahallesi Çavuşdamı mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Çavuşdamı mevkiinde kenevir ekili olduğu ihbarı geldi. Operasyon için düğmeye basan polis ekipleri Çavuşdamı mevkiine geldiğinde 5 ayrı yerde ekilmiş vaziyette 2 bin 54 kök Hint keneviri ele geçirildi. Bu bitkilerin bakımını yaptığı tespit edilen M.D. isimli şahıs yakalandı. Şahsın kaldığı çadırda yapılan arama sonucu bir miktar Hint keneviri tohumu, bir adet ruhsatsız av tüfeği ve av tüfeğine ait fişekler ele geçirildi. Yapılan operasyon sonucunda M.D. isimli şahıs 2313 sayılı kanuna göre uyuşturucu madde murakabesi hakkında kanuna muhalefet suçundan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER