İzmir’de helikopter destekli tefeci operasyonu: 15 gözaltı

HELİKOPTER DESTEKLİ OPERASYONDA, 15 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINIRKEN, ŞÜPHELİLERİN ADRESLERİ VE İŞ YERLERİNDE YAPILAN ARAMALARDA, 5 AV TÜFEĞİ, 12 FİŞEK, ÇOK SAYIDA SENET, BAŞKALARINA AİT NÜFUS CÜZDANI, SAHTE SÜRÜCÜ BELGESİYLE HAKSIZ KAZANÇ OLARAK ELDE EDİLDİĞİ DEĞERLENDİRİLEN 44 BİN 300 LİRA ELE GEÇİRİLDİ.

İzmir’de helikopter destekli tefeci operasyonu: 15 gözaltı

İzmir’de helikopter destekli düzenlenen tefeci operasyonunda 15 zanlı gözaltına alındı.

İzmir’de Kınık Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında tefecilik yapmak suretiyle vatandaşlardan haksız menfaat sağladıkları öne sürülen şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı. Aliağa Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, İzmir’in Kınık, Torbalı, Bergama ve Foça ilçeleri ile Manisa’nın Soma ilçesinde eş zamanlı operasyon düzenledi.

Helikopter destekli operasyonda, 15 şüpheli gözaltına alınırken, şüphelilerin adresleri ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, 5 av tüfeği, 12 fişek, çok sayıda senet, başkalarına ait nüfus cüzdanı, sahte sürücü belgesiyle haksız kazanç olarak elde edildiği değerlendirilen 44 bin 300 lira ele geçirildi.

Zanlılar, sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER