Kadına şiddet ihbarından “pasta” çıktı

Kadına şiddet ihbarından “pasta” çıktı

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde kadın şiddet ihbarı üzerine olay yerine giden polisler, mahalle halkının sürprizi ile karşılaştı.

 

Ayvalık’ın merkez mahallelerinden Hamdibey’de unlu mamuller üreten Emrah Toplu isimli işletmeci, eşi Melek toplu ile birlikte Türk Polis Teşkilatı’nın 172. Kuruluş yıldönümü nedeniyle gazetecilerle birlikte polise ilginç bir sürpriz hazırladı.

Mahalle sakinlerinden birinin 155 polis imdat hattını arayarak Emrah Toplu’ya ait işyerinde kadına şiddet olduğuna ihbarı yapmasıyla kısa sürede olay yeri polis ekipleri ve mahalle ekipleriyle doldu.

Büyük bir şaşkınlık yaşayan polisler olay yerine geldiklerinde mahalle sakinleri ve vatandaşlarca maytaplar ve alkışlar eşliğinde karşılandı.

İlk şaşkınlığı üzerlerinden atan polis memurları üzerinde “Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Yıldönümü Kutlu Olsun” yazılı pastayı mahalle sakinleriyle birlikte kestiler.

 

HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Polislere yaptığı pastalı jest ile ilgili işbirliği yaptığı gazetecilere açıklamalarda bulunan işletme sahibi Emrah Toplu, “Ben bu tür sürprizlerin yapıldığını birkaç kez televizyonlarda izlemiştim. Ben aslında bugün polis merkezi önünde bir hayır yapmayı düşünüyordum. Ama sonra böyle bir şey yapmanın daha renkli olabileceğini düşündüm. İlçemizin tanınmış gazetecilerine bu fikrimi açtım. Onlarda sağolsunlar destek verdi. Böyle bir sürpriz hazırladık. Onların yüzündeki o şaşkınlık ve sonrasındaki sevinci görebilmek beni çok mutlu etti” dedi.

Polislik mesleğinin kendisinin çocukluktan beri hayali olduğunu ancak bu hayalini gerçekleştiremediğini anlatan Toplu, “Şimdi ise çocuklarımın polis olabilmesi için elimden geleni yapacağım.” ifadelerini kullandı.

Emrah Toplu’nun eşi Melek Toplu da, eşinin böylesi bir sürprizi uzun bir süredir düşündüğünü kaydederek, “Beklediğimizin üzerinde polis ekibi ihbarı yaptığımızdan çok kısa bir süre içerisinde buraya ulaştı. Ama sonuç çok güzel oldu. Allah onları başımızdan eksik etmesin” diye konuştu.

 

“ONLAR BİZİM HER ŞEYİMİZ”

Sürpriz organizasyona destek veren Ayvalık Şefkat Evleri Derneği Başkanı Fatma Cavlı da, Türk Polis Teşkilatı’nın 176. Kuruluş yıldönümünü kutlayarak, “Polislerimize böyle bir sürprizin yapılacağını duyunca bende burada bulunmak istedim. Polis bizim her şeyimizdir. Onların bu özel günlerini kutluyorum. Hepsini Allah’a emanet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Mahalle Muhtarı Harun Ziyansız ise, askerin ve polisin Türk Milleti’nin her şeyi olduğunu belirterek, “Bizde bugün onların bu özel gününe küçük de olsa renk katmak istedik ve bu sürprizi hazırladık. Sağolsunlar yapılan ihbarla sanki bir olay varmış gibi hemen burada oldular. Ama karşılaştıkları pastalı kutlamayla biraz şaşırdılar ve mutlu oldular. Bizde çok mutluyuz. İyi ki varlar” diye konuştu.

(Suat Salgın)

Bekir Terzioğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER