banner47

10 Ocak'ta gazetecilerin kalbi Balkonuk'ta attı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin ortaklaşa düzenlediği yemeğe Balıkesir ve Körfez basını büyük ilgi gösterdi.

10 Ocak'ta gazetecilerin kalbi Balkonuk'ta attı


10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’nin ortaklaşa düzenlediği yemeğe Balıkesir ve Körfez basını büyük ilgi gösterdi.
Balıkesir Balkonuk Center’de düzenlenen yemeğe Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Kerim Özdemir, Altıeylül Belediye Başkan Vekili Murat Adısanoğlu, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Hocaoğlu ve Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Tahsin Şahin, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir ile Balıkesir ve ilçelerinde görev yapan çok sayıda gazeteci katıldı. 

Sunuculuğunu Semra Aman Akyürek’in yaptığı akşam yemeği programında ilk konuşmayı Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir yaptı. Demir yaptığı konuşmada “Anadolu Basını büyük önem taşımaktadır. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olursak, daha güzel çalışmalara imza atarız. Ancak çalışma koşulları bakımından zorluklar yaşıyoruz. Bu koşulların iyileştirilmesi temennisiyle hepinizin Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.  Ardından kürsüye gelen Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ise yaptığı konuşmada “Uzun yıllardır ülkede yöneticilik yapıyorum. Doğal olarak eksik olan, hatalı olan işleri eleştiren, bazen sert eleştiren basın mensuplarıyla karşı karşıya geldim. Ama insan haklarına riayet eden, kul hakkını gözeten tüm gazeteciler ki, Balıkesir'de buna inanıyorum, tamamına yakın arkadaşım bu konuda hassas. Eksiklerimizi, hatalarımızı, kusurlarımızı gösteriyorlar. Biz de onları düzeltme gayreti içerisinde oluyoruz. Tabi Balıkesir çok büyük bir coğrafya, birkaç grup halinde gazetecilerimizi gruplandırmak gerekiyor. Belki coğrafi büyüklük ve zorluklardan dolayı. Ama Türkiye'nin her tarafından sesler geliyor, biz bunlara dikkat ediyoruz. Gazetelerde herhangi bir kurumumuzdaki aksaklık ile ilgili tüm konular bizatihi benim tarafımdan sorgulanır. Eğer doğru buluyorsam, eksikliği ben de yanlış olarak nitelendirmişsem, değerlendirirsem mutlaka gereğini yapıyorum. Bugün Çalışan Gazeteciler Günü, siz değerli Basın mensuplarımızın Günü’nü kutluyor, görevlerinizde başarılar diliyorum” dedi. 
Gecede bir konuşma yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise “Bugün Çalışan Gazeteciler Günü. Böyle anlamlı bir günde siz değerli gazetecilerle bir arada olmak çok güzel bir duygu. İnsanların doğru haber kaynaklarından doğru bilgilere ulaşmaları için gazetecilerimize her zamankinden daha büyük görevler düşüyor. Gazetecilik sadece haber üretme mesleği değil, aynı zamanda doğru ve gerçek bilgileri yalan ve yanlış bilgilerden ayırıp çok kısa süre içinde insanlara sunma mesleği haline geldi. Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsızlık, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar. Her zaman yanımızda olan Gazetecilerimiz gece-gündüz, kar-kış demeden halkımızın objektif haber alması için çalışmaktadır. Hızla gelişen güzel şehrimiz Balıkesir'de ve tüm ülkemizde insanlarımızın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi için var gücüyle çalışan bütün kıymetli basın mensuplarımıza teşekkürlerimi sunuyor, hizmet aşkıyla çalışan, işini en doğru ve en hızlı biçimde yapmak için çaba gösteren siz değerli gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum” dedi. 
Programda Meslekte 10.yılını dolduran gazetecilere Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti tarafından  hazırlanan plaketler, Vali  Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu tarafından verildi.  Başkan Kafaoğlu, geceye katılanların masalarına tek tek giderek, gazetecilerin gününü kutladı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

idget',{wwei:'TEMEDYA_WIDGET_122002',pubid:188378,webid:184927,wid:122002,subid: 'http://www.korfezdehaber.com'});