KIZILAY İLE KURBAN BEREKETİ BİR YIL SÜRSÜN

KIZILAY İLE KURBAN BEREKETİ BİR YIL SÜRSÜN
KIZILAY İLE KURBAN BEREKETİ BİR YIL SÜRSÜN

Kızılay, vekaleten kurban kesim bedelini yurtiçinde 850 TL, yurtdışında ise 725 TL olarak belirledi. Kızılay Edremit Şube Başkanı Himmet Bora Kızılay’a yapılacak kurban bağışlarının, kavurma konserveleri halinde gerçek ihtiyaç sahiplerine bir yıl boyunca dağıtıldığını ve böylelikle kurban bereketinin bir yıl sürdüğünü söyledi.

Başkan Himmet Bora, Kızılay Edremit Şubesi’nin 2018 yılında yurt içinden 65 hisse, yurt dışından da 45 hisse aldıklarını, Türkiye genelinde ise 154 bin 854 hisse kurbandan yaklaşık 50 bininin yurtiçinde, 100 bin hissenin de yurtdışında 40 civarında ülke olmak üzere yaklaşık 3.8 milyon insana ulaştırıldığını söyledi.

 Edremit Körfez bölgesinde de 2019 yılı kurban bağışlarını almaya başladıklarını ifade eden Başkan Bora, “2019 yılı vekalet ile Kurban kesim kampanyamız başlamıştır. İslami ve insani şartlara uygun biçimde, Yurt içi kurban kesim bedeli 850 TL, yurt dışı kurban kesim bedeli ise 725 TL olup şubemiz bağış alımına başlamıştır. Ayrıca 168 alo çağrı merkezimiz ile kizilay.org.tr internet adresinden de bilgi alınabilir. Kurbanlıklarınızın gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını istiyorsanız, Kurban bağışlarınızı bekliyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER