Kurallara uymayan kişi sayısını ve cezayı Vali açıkladı

Kurallara uymayan kişi sayısını ve cezayı Vali açıkladı

İlimizin yüksek risk grubunda olması ve ilçelerin çoğunda yoğun vaka artışı yaşanması dolayısıyla sık sık hatırlatma ve uyarılarda bulunan Vali Şıldak sosyal medya üzerinden yaptığı bugünkü paylaşımında pozitif vakalara ve temaslılarına seslendi. 

Pozitif teşhisi konan kişilerin ve bunların temaslı olduklarının izolasyona tabi olmalarının hastalığın yayılımının engellenmesinde en önemli hususların başında geldiği bilinirken, Vali Şıldak; uyarılara, idari para cezası uygulanmasına ve adli işlem başlatılmasına rağmen bugün itibariyle ilimizde bu kurala uymayan 54 kişi olduğunu bildirdi. 

Söz konusu kuralı ihlal eden kişilerin Balıkesir Merkezde öğrenci yurdunda izolasyona tabi tutulduğunu belirten Şıldak  herkesi duyarlılık göstererek sorumlu davranmasını istediği paylaşımında; 

“Salgınla mücadele toplumun tamamının tedbirlere inanması ve destek vermesiyle başarıya ulaşabilir. 
Hastalık teşhisi konulan ve temaslı olan kişilerin evlerinden çıkmamaları gerekmektedir. 
Ancak bütün uyarılarımıza, idari para cezası uygulanmasına ve adli işlem başlatılmasına rağmen bazı vatandaşlarımız hala bu kurala uymuyor!
Bugün itibariyle bu sebepten dolayı 54 kişi Balıkesir Merkezde öğrenci yurdunda zorunlu izolasyona tabi tutuluyor!
Mutasyonlu virüsün İlimizi tehdit ettiği bu yüksek riskli dönemde herkesi duyarlı olmaya ve sorumluluk üstlenmeye davet ediyorum..” ifadelerini kullandı.

(Mehmet Terzioğlu)

Emre Terzioğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER