MİNİKLERE ŞENLİK HAVASINDA FUTBOL TEŞVİĞİ

MİNİKLERE ŞENLİK HAVASINDA FUTBOL TEŞVİĞİ

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu İl Temsilcisi Erol Kılıç, Balıkesir U-15 liginden Balıkesir İl Birinciliği gurubuna yükselen 6 takımın karşılaşmalarının Sömestre tatilinde başlayacağını söyledi.
  Balıkesir Belediyespor, Yeni Sanayispor, Altınova Belediyespor, Bandırma Belediyespor, Burhaniye Belediyespor, Altonoluk Belediyespor U-15 ekiplerinden oluşacak 6 takımın mücadele edeceğini ve bu takımlar arasından ilk iki takımın Türkiye Şampiyonası elemelerine katılacağını kaydeden Kılıç, “U-15 guruplarında top koşturan gençlerimizin halen daha süren eğitim-öğretim hayatlarına ket vurmamak için okulların yarı yıl tatiline girmelerini bekliyoruz” dedi. U-15 guruplarının hemen akabinde U-14 maçlarını başlatacaklarını kaydeden Kılıç, “Bu maçları da Ocak ayının son haftasından itibaren başlatmayı planlıyoruz. Halen daha süren U-17 maçlarının sona ermesinin ardından da U-16 karşılaşmalarını başlatacağız. Geriye kalan U-13 ve U-11 guruplarına ait maçlarını bahar aylarında tam bir şenlik havasında gerçekleştirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.
 
KIZLARLA-ERKEKLER AYNI TAKIMDA MÜCADELE EDEBİLECEK
  Önümüzdeki Mayıs ayı içerisinde organize etmek istedikleri U-11 karşılaşmalarında bayan sporcuları da futbola teşvik etmek adına erkek sporculara karşı mücadele ettirmeyi planladıklarını kaydeden Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu İl Temsilcisi Erol Kılıç, “11 yaşındaki miniklerimizden oluşacak olan U-11 gurubuna ait karşılaşmaları renkli bir hale getirmek istiyoruz.  Çünkü bize göre U-11 grubundaki çocukların kız-erkek ayrımı yapılmasına gerek yoktur. Gerekirse U-11de bayan takım kuramazsak, bu guruptaki karşılaşmalarda küçük kızlarımızı da erkek sporcularla aynı formaları giydirerek bu organizasyonu tam bir şenlik halinde gerçekleştirmek istiyoruz. Ailelerin düzenleyeceğimiz karşılaşmalara gelerek, çocuklarını izlemelerini sağlayarak, onlara da bahar aylarında bambaşka bir aktiviteye olanağı oluşturmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2013, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER