Romanlarla bir araya geldiler

Romanlarla bir araya geldiler

AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Yavuz Subaşı ve Av.Adil Çelik ile AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Has Romanlar Federasyonu Başkanı Sadettin Altın, Has Romanlar Başkan Vekili İsmail Arslan, Edrom Başkanı Murat Pekçetin, Edrom Genel Sekreteri Murat Turan,   Akıncılar Roman Kültürü Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Ahmet GEZER, Balıkesir Genç Müzisyenler Derneği Başkanı Volkan Çekmeoğlu, Roman İşadamları Derneği Başkanı Ramazan Ateşpak, Altıeylül Gümüşçeşme Romanları Geliştirme ve Yaşatma Derneği Başkanı Selami Say, Balıkesir Ramazan Davulcuları Derneği Başkanı İsmail Karagöz ve Bandırma’dan İlkay Tunalı  bir araya gelerek Roman vatandaşlarımızın sorunları ve çözüm öneriyle ilgili bir buluşma gerçekleştirdiler.

ROMAN KARDEŞLERİMİZİN HER DAİM YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

11 Mart 2021 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Başkanlığında yapılan toplantıyı hatırlatan Milletvekili Adil Çelik: “AK Parti olarak; farklılıklarımızı, zenginlik olarak görüyor, bu bağlamda, toplumumuzun her ferdini ayrı ayrı önemsiyor, kimseyi ötekileştirmeyen politikalarımızla milletimizin huzur ve refahı için çalışıyoruz, bu bağlamda Roman kardeşlerimiz ile ilgili olarak Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk Hanımefendi Başkanlığında, Milletvekillerimizle istişare toplantısı gerçekleştirildi” dedi.

Çelik: “İçinden geçtiğimiz zorlu salgın döneminde, dezavantajlı duruma düşen Roman kardeşlerimizin yanında olmak, kardeşlerimizin sıkıntılarını gidermek adına çalıştık, her daim çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

MİLLETVEKİLİ CEMAL BEKLE’YE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Yavuz Subaşı: “Türkiye’deki roman vatandaşlarımızın bütün dertleri ile gece gündüz demden ilgilenen Cemal Bekle (AK Parti İzmir Milletvekili) kardeşimiz de İzmir’den gelerek toplantıya katılım sağladılar, kendisini misafir etmekten büyük mutluluk duyduk, kendisine ayrıca Roman kardeşlerim adına teşekkür ediyorum” dedi.

PANDEMİ SONRASI DÖNEMDE ÇOK DAHA GENİŞ KAPSAMLI TOPLANTILARIMIZ DEVAM EDECEK

Sözlerine devam eden Subaşı: “Pandemi süreci dolayısıyla katılımcı sayımızı kısıtlı tutmak zorunda kaldık, ilerleyen dönemlerde İnşallah çok daha geniş kapsam ve katılımla toplantılarımızı gerçekleştirmeye, Roman kardeşlerimizi temsil eden tüm dernek ve federasyon yetkililerimizle istişareye devam edeceğiz” dedi.

UNUTULMADIĞIMIZI GÖRMEK BİZİ ÇOK MUTLU ETTİ

Toplantıya katılan Roman Federasyonu ve Dernek Başkanları: “Bu zor günümüzde bizim yanımızda olan, müzisyen kardeşlerimize maddi katkıda bulunan hükümetimize ve Milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Unutulmadığımızı görmek bizleri çok mutlu etti. İnşallah bu zor zamanları el birliği ile atlatacağımıza yürekten inanıyoruz” dediler.

6 Ek

(Mustafa Terzioğlu)

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 19:50

Emre Terzioğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER