Meyve ağaçları bolluktan yıkılıyor

BURHANİYE İLÇESİNDE, MART AYINDA PEK ÇOK MEYVE AĞACI ÇİÇEK AÇARKEN, ÇİÇEK BOLLUĞUNUN DA BEREKET İŞARETİ OLDUĞU KAYDEDİLDİ. BADEM, ERİK, KAYISI VE ŞEFTALİ AĞAÇLARININ ÇİÇEKLENME DÖNEMİNİ TAMAMLADIĞINI ANLATAN MUSTAFA DEVRİM, BU SEZON BUNUN BOL ÜRÜN BEREKETİ OLDUĞUNU BİLDİRDİ.

Meyve ağaçları bolluktan yıkılıyor

Burhaniye ilçesinde, Mart ayında pek çok meyve ağacı çiçek açarken, çiçek bolluğunun da bereket işareti olduğu kaydedildi. Badem, erik, kayısı ve şeftali ağaçlarının çiçeklenme dönemini tamamladığını anlatan Mustafa Devrim, bu sezon bunun bol ürün bereketi olduğunu bildirdi.

Ören Mahallesinde oturan ve hobi olarak meyve yetiştiren Mustafa Devrim, mahallede her türlü meyve ağacının bulunduğunu söyledi. Çiçeklenen ağaçların kendisini sevindirdiğini anlatan 60 yaşındaki Mustafa Devrim, “Bahçelerimizde erikten kayısıya ve şeftaliye kadar onlarca çeşit bulunuyor. Ağaçların pek çoğu çiçeklendi. Erik, kayısı ve şeftaliler çiçek açtı. Bu günlerde dutlar da çiçek vermeye başladı. Ağaçlarda bol çiçek olması da bizi umutlandırdı. İnşallah meyve bol olacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER