Eski Bursa Emniyet Müdürü Kahya hakim karşısında

Bursa’da, 4’ü tutuklu 8 sanığın yargılandığı FETÖ/PDY davası, şahitlerin dinlenmesi için yarına (cuma) ertelendi.Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen FETÖ/PDY davasına eski İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, eski İl Milli Eğitim...

Eski Bursa Emniyet Müdürü Kahya hakim karşısında

Bursa’da, 4’ü tutuklu 8 sanığın yargılandığı FETÖ/PDY davası, şahitlerin dinlenmesi için yarına (cuma) ertelendi.

Bursa 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen FETÖ/PDY davasına eski İl Emniyet Müdürü Ali Osman Kahya, eski İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ve eski Vergi Dairesi Başkanı İbrahim Saydam, eski İl Sağlık Müdür Yardımcısı Yusuf Ziya Leventoğlu ile tutuksuz sanıklar K.B, F.Ö, A.M.A. ve Y.Y. ile avukatları katıldı. "Silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek, terör örgütüne üye olmak ve ’Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun’a muhalefet" suçlarından yargılanan sanıkların avukatları, müvekkillerinin suçsuz olduğunu ileri sürerek, tahliyelerini talep etti.

Kendisinin suçsuz olduğunu ileri süren Ali Osman Kahya ise, "İlk duruşmada da söylemiştim; evimde bulunan, Gülen’in bana yazdığı iddia edilen not benim değil, bu bir komplodur. Gülen’in yazı örneklerini talep ediyorum" dedi.

Bunun üzerine mahkeme başkanı, bu konuda resmi kurumlarda bulunan Gülen’e ait yazı örneklerinin ellerine ulaştığını, gerekli incelemenin en kısa sürede yapılacağını belirtti. Mahkeme heyeti, kısa aranın ardından bugün gelmeyen şahitlerin zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı yarına erteledi.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2017, 15:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER