Tahtakale’nin çehresi Büyükşehir ile değişiyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tahtakale’de devam eden cephe sağlıklaştırma çalışmalarını yerinde inceledi.Bursa’yı değerleriyle geleceğe taşıdıklarını söyleyen Başkan Altepe, “Bursa’mız kabuk değiştiriyor....

Tahtakale’nin çehresi Büyükşehir ile değişiyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Tahtakale’de devam eden cephe sağlıklaştırma çalışmalarını yerinde inceledi.

Bursa’yı değerleriyle geleceğe taşıdıklarını söyleyen Başkan Altepe, “Bursa’mız kabuk değiştiriyor. En önemli bölgemiz de Bursa’nın her zaman merkezi olan Ulucami civarı, hanlar bölgesi ve çarşılar. İlk günden beri çarşılarımızdaki faaliyetlerimize devam ediyoruz” dedi.

Tahtakale’nin çarşının önemli bir bölgesi olduğunu belirten Başkan Altepe, “Tahtakale bölgesinde Büyükşehir Belediyesi olarak caddenin ıslahı ile ilgili çalışıyoruz. Şu anda Atatürk Caddesi’nden Tahtakale’ye giden Tahtakale Caddesi’nde komple bir çalışma var. Burada uzun yıllardır bekleyen tadilat ve düzenlemelerle restorasyon çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatıldı” diye konuştu.

Başkan Altepe, bölgedeki tüm işyerlerinin zemininden çatısına, cephesinden çevre aydınlatmasına kadar yenilendiğini hatırlatarak, “Yapılan bu düzenlemelerle birlikte Tahtakale yeni bir çehreye bürünüyor. Çalışmalar hızla sürüyor. Şu anda görüldüğü gibi bir yandan çatılar elden geçiyor, diğer taraftan cepheler yapılıyor. Daha sonra tabela düzenlemeleri ve ışıklandırmaları da yapılınca bölge daha kaliteli bir çarşı haline gelecek” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, eksiklerinin bir bir giderilmesinin ardından Tahtakale’nin daha güzel ve modern bir görünüme kavuşacağını sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER