Çanakkale’ye 9 yeni tabip

ÇANAKKALE’YE 91.DÖNEM KURA ÇEKİMİYLE 5 TABİP VE 4 UZMAN TABİP ATAMASI YAPILDI. ATANAN DOKTORLARIN 8 İLÇE DEVLET HASTANESİNDE HİZMET VERECEĞİNİ BELİRTEN AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ BÜLENT TURAN, “ÇANAKKALELİ HEMŞEHRİLERİMİZİN BEKLEDİĞİ, SAĞLIK HİZMETİ İHTİYAÇLARININ GİDERİLECEĞİ ALANLARDA DOKTORLARIMIZIN ATAMASI YAPILDI. ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN” DEDİ.

Çanakkale’ye 9 yeni tabip

Çanakkale’ye 5 tabip ve 4 uzman tabip tayin edildi. Atanan doktorların 8 ilçe devlet hastanesinde hizmet vereceğini belirten AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Çanakkaleli hemşehrilerimizin beklediği, sağlık hizmeti ihtiyaçlarının giderileceği alanlarda doktorlarımızın ataması yapıldı. Şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Konuyla alakalı yazılı bir açıklama yapan Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Ülkemizin mücadele verdiği salgın hastalık karşısında Çanakkale’mizin daha iyi hizmet alması için devlet hastanelerimizin kadro ihtiyaçlarına göre atamalar yapıldı. Bayramiç, Ezine, Yenice, Gelibolu, Gökçeada, Eceabat, Çan, Biga devlet hastanelerimizin, 5 tabip, aile hekimi, anestezi ve reanimasyon, çocuk sağlığı ve hastalıkları, ruh sağlığı ve hastalıkları gibi branşlarda uzman tabip ihtiyaçları giderildi. Özellikle Gökçeada’mızda uzun zamandır beklenen çocuk doktorunun göreve başlaması bizler için sevindirici. Atamaların şehrimize hayırlı olmasını dilerim. Hastanelerimizin ihtiyaç duyduğu branşlarda atamalar devam edecek” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER