İzmir Valiliğinden orman yangınlarıyla ilgili beklenen izin geldi

Geçen Ağustos Ayında Karabağlar İlçesinde Başlayıp Yüzlerce Hektar Orman Alanını Etkileyen Yangının Ardından, İzmir Büyükşehir Belediyesinin Başlattığı Kampanya İçin İzmir Valiliğinden Bağış Toplama İzni Geldi.

İzmir Valiliğinden orman yangınlarıyla ilgili beklenen izin geldi

İZMİR (İHA) – İzmir’de Ağustos ayında Karabağlar ilçesinde başlayıp yüzlerce hektar orman alanını etkileyen yangının ardından Büyükşehir Belediyesinin başlattığı kampanya için Valilikten bağış toplama izni geldi. "İzmir Küllerinden Doğacak" kampanyasıyla belediyeye ait 200 bin m alanda ağaçlandırma yapılması ve köylerde kullanılmak üzere 50 adet römork tipi yangın tankeri alınması hedefleniyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin, 18 Ağustos Pazar günü Karabağlar’da başlayıp daha sonra Menderes ve Seferihisar ilçelerine de sıçrayarak yüzlerce hektar orman alanını etkileyen yangının yaralarını birlikte sarmak adına başlattığı bağış kampanyasına onay verildi. İzmir Valiliği, "İzmir Küllerinden Doğacak" kampanyası kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesinin sorumluluk sahasında yer alan 200 bin m alanda ağaçlandırma yapılması ve köylerde kullanılmak üzere 50 adet römork tipi yangın tankeri alınması için kampanya kapsamında yardım toplanmasına yönelik başvuruyu onayladı. Kampanyadan elde edilecek bağış toplamının ise 3 milyon 530 bin TL olması hedefleniyor.

Kampanya hızlanacak

Bağış toplama izni için İzmir Valiliğine teşekkür eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Orman yangınıyla yüreğimiz yanmıştı. Şimdi yüreklere su serpme zamanı. Birlik olup fidan dikeceğiz, köylerimize yangınlara karşı mücadeleyi hızlandıracak ekipman alacağız. İzmir küllerinden doğacak ve bunu yine birlikte yapacağız” dedi. Başkan Soyer, bağış izni alma konusunda yapılan spekülasyonların ne kadar asılsız olduğunun, alınan izinle herkes tarafından görüldüğünü de sözlerine ekledi.

Konser geliri kampanyaya aktarılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmir ormanlarını korumak için 9 Eylül’de Kültürpark’ta düzenlenen “Orman Konseri”ni on binlerce İzmirli izlemişti. Konserde toplanan 477 bin TL tutarındaki gelir, İzmir Valiliği onayının alınmasıyla birlikte bu kampanyaya aktarılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER