BAŞKAN AYDOĞAN, "BU GÜN TAM BİR YIL OLDU"

BAŞKAN AYDOĞAN, "BU GÜN TAM BİR YIL OLDU"

Edremit Kahveciler, Gazinocular ve Oelciler Odası Başkanı Mustafa Aydoğan, korona illetinin esnafı çok zor durumda bıraktığını bildirdi.

Oda Başkanı Aydoğan yaptığı açıklamada, "Covid-19 korona virüs den dolayı mekânlarımız iş yerlerimiz kapatılmasından üzerinden tam 1 yıl geçti. Esnaflarımız ve işyeri sahipleri moralleri iyi değil moralleri alt üst olmuş durumda psikolojimiz bozuk tedavilik duruma geldik. Artık bu sürecin bitmesini işyerimizin başına geçmesini bekliyoruz. Kamuoyunun halkımızın insanlarımızın bu konuda lütfen duyarlı olmalarını önemle rica ediyorum. Balıkesir ili olarak vaka sayılarında ilk 5'e girmekle bu tablo bize yakışmıyor. Balıkesir'e yakışmadı. Balıkesir güzel yerlere getirmemiz gerekiyor, esnafımızın aşını, işini, ekmeğini kazanması için herkesin duyarlı davranmasını maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyuyarak uymayanları uyarak toplumumuzun bilinçlendirilmesi gerekmektedir." Dedi.

Başkan Aydoğan, 1 yıldır kapalı olan esnafların çok zor durumda olduğunu maddi ve manevi olarak psikolojik olarak çöktüklerini dile getirirken, "Esnaflar dağ gibi biriken kredi ve kredi kartları elektrik su devlete olan borçların ne olacağını soruyor. Bu konuda lütfen yetkililerden bir an önce bu işin çözülmesini iş yerlerimizin, açıp işimizin başına dönmemizi istiyoruz." dedi

Bekir Terzioğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER