EDREMİT’TE İLK MAHALLE EVİ TUZCUMURAT MAHALLESİNE YAPILACAK

EDREMİT’TE İLK MAHALLE EVİ TUZCUMURAT MAHALLESİNE YAPILACAK

Toplam 1500 metrekare alanı olan mahalle evinin içinde; 500 kişilik düğün salonu, hayır yemeği salonu, etkinlik ve toplantı salonu, 40 metrekare mutfak, taş fırınlar,  2 adet kurs sınıfı ve 80 metrekare kadınlar için el emeği merkezi yer alacak olan mahalle evinin proje tanıtımı törenle yapıldı.

 Tuzcumurat Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların sosyal ve kültürel  ihtiyaçlarını karşılayacak olan çok amaçlı olacak olan Tuzcumurat Mahalle Evi’ni  Belediye Başkanı Hasan Arslan anlattı. Tuzcumurat Mahallesi’nin yaşam tarzından, geleneğini ve göreneklerinden ilham alarak projeyi tasarladıklarını ifade eden Arslan, “Tuzcumurat Mahallemiz; geleneklerine, göreneklerine derinden bağlı ve kültürlerini yaşatmak adına oldukça duyarlı bir mahalle. Bu değerli Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni dimdik ayakta tutan  geleneklerimizi yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin görevi. Bu amaçla bu projeyi tasarladık ve çalışmalara başladık. Hayır yemekleri, düğün yemekleri, toplu iftar yemekleri mahallemizde sıklıkla gerçekleştiriyor. Projemiz bittiğinde bu etkinliklerin daha rahat, hijyenik ve mahallemize yakışır şartlarda gerçekleştirilmesini sağlayacağız” dedi.

 

ALAN  BELEDİYE İMKANLARIYLA SATIN ALINDI

 

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan proje alanının satın alınmasıyla ilgili vatandaşa bilgi verdi. Başkan Arslan, “Satıyorlar, sattılar, peşkeş çektiler gibi bir takım algılar yaratılıyor. Yalnız biz, bu önemli alanın parasını ödeyerek Edremit’imize ve Tuzcumurat Mahallemize kazandırmış olduk. Edremit Belediyesi olarak 3347 metrekare yüz ölçümü bu olan bu alanı,  kendi imkanlarımızla  1 milyon 158 bin TL bedelini ödeyerek satın aldık. Çok yakında tamamlanacak olan projemizde emeği geçen; İyi Partili belediye meclis üyelerimize ve Cumhuriyet Halk Partili belediye meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Proje tanıtımına Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan ile birlikte CHP Edremit İlçe Başkanı Deniz Onur Özcan, İyi Parti Edremit İlçe Başkanı Oğuzhan Cıvgaz, başkan yardımcıları,  belediye meclis üyeleri, Tuzcumurat Mahalle Muhtarı Hüseyin Burma, belediyenin daire amirleri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

(İsmail Özdemir)

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2021, 19:43

Faruk Türk

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER