EDREMİT’TE TBMM'NİN AÇILIŞININ 101. YIL DÖNÜMÜ VE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI CUMHURİYET MEYDANINDA YAPILAN TÖRENLE KUTLANDI

EDREMİT’TE TBMM'NİN AÇILIŞININ 101. YIL DÖNÜMÜ VE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI CUMHURİYET MEYDANINDA YAPILAN TÖRENLE KUTLANDI
banner124

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 101. Yıl dönümü ve  Büyük Önder Atatürk'ün ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı  Edremit’te Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ile kutlandı.

 

Pandemi tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen Hamiyyet Ferudun Sözen İlkokulu tarafından düzenlenen kutlama programına, Edremit Kaymakamı Turgay Ünsal, 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı P. Alb. Fuat Kara, Belediye Başkan Vekili Hasan Ülger, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yasin Özer, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Özbek, Şube Müdürleri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri ve okul yöneticilerimiz katıldı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve akabinde İstiklal marşımızın okunmasıyla devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Özbek yaptı. Pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen program, Hamiyyet Ferudun Sözen İlkokulu öğrencileri, Sariye Akçal ve  Doğan Aras Bektaş’ın şiirleriyle sona erdi.

(Bekir Terzioğlu)

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2021, 16:58

Bekir Terzioğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER