AGD’den Mehteranlı Yılbaşı Protestosu

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Balıkesir şubesi tarafından Mehteran gösterisi ve ardından da Yılbaşı nedeniyle basın açıklaması yapıldı.

AGD’den Mehteranlı Yılbaşı Protestosu

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Balıkesir şubesi tarafından Mehteran gösterisi ve ardından da Yılbaşı nedeniyle basın açıklaması yapıldı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Balıkesir Şubesi yılbaşı kutlamalarını protesto ederek, Balıkesirlileri Mekke’nin fetih programına davet etti. AGD Balıkesir Şubesi, Alihikmet Paşa meydanında düzenledikleri etkinlikle yılbaşı kutlamalarını protesto etti. Mehteran takımımın verdiği mini konserin ardından AGD Balıkesir Şube Başkanı Ersin Güçlü, yaptığı konuşmada 2017 yılının unutulmaması gerektiğini vurgulayarak, "Miladi takvimle 2017 yılını bu hafta sonu geride bırakacağız ancak unutmamız gereken iki olay var. Birincisi, İngiltere Dışişleri Bakanı Balfour, Siyonist Rothschild’e 2 Kasım 1917’de yazdığı mektupta Filistin topraklarında Siyonistlere bir devlet vaadinde bulunmuştur. 2017 bu olayın 100.yıl dönümüdür. İkinci olay ise, 100 yıl önce, 9 Aralık 1917’de Filistin, İngiltere tarafından işgal edilmiştir. Yani 2017, Birleşik Krallık güçlerinin Filistin topraklarındaki işgalinin 100.yıl dönümüdür" dedi.

Arakan’da, Suriye’de, Yemen’de, Filistin’de ve İslam coğrafyasının dört bir yanında masum insanların çatışmalarda yaşamını yitirdiğine dikkat çeken Güçlü, "Biz, adına yılbaşı eğlencesi denilen ve neredeyse tüm dünya halklarına dayatılan çirkinlere karşı bir tavır takınmamızın İslam’ın bir gereği olduğuna inanıyoruz. Milli Piyango adı verilen oyunla kitlelerin kumarla buluşturulmasını sağlayan, her türlü kötülüğe giden yolları açan, bir çok gencin çeşitli bağımlılıklara yakalanmasına sebep olan, bir çok insanda iffet duygusunu zedeleyen her türlü eğlence anlayışını reddediyoruz" şeklinde konuştu.

Basın açıklaması esnasında zaman zaman "İşbirlikçi ABD, kahrolsun İsrail" sloganları atıldı. Grup basın açıklaması sonrası olaysız bir şekilde dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2017, 21:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER