Çeşme yeni yılı havai fişeklerle karşıladı

Çeşme, yeni yılı meydan konserleri ile coşku ile karşıladı. Çeşme ve Alaçatı’daki meydan konserleri ile 2017’yi uğurlayan Çeşmeliler, havai fişek gösterileri ile 2018’i karşıladılar.Çeşme Belediyesi, yılbaşı kutlamaları nedeniyle...

Çeşme yeni yılı havai fişeklerle karşıladı

Çeşme, yeni yılı meydan konserleri ile coşku ile karşıladı. Çeşme ve Alaçatı’daki meydan konserleri ile 2017’yi uğurlayan Çeşmeliler, havai fişek gösterileri ile 2018’i karşıladılar.

Çeşme Belediyesi, yılbaşı kutlamaları nedeniyle Çeşme’de Cumhuriyet Meydanı’nda, Alaçatı’da ise Değirmen Altı Meydanı’nda sahne kurarak meydan konserleri düzenledi.

Çeşme merkezinde Cumhuriyet Meydanı’ndaki konserde, Richard Laniepce, Aslı Doğan, Batuhan Büyükdoğan, Ertan Şahin, Tamer ve Talat Karaoğlu’ndan oluşan Kolektif İstanbul, sahne alarak Çeşmelilere coşkulu bir yılbaşı gecesi yaşattılar. Gecenin sunuculuğunu ise eski televizyon habercisi Korcan Karar üstlendi. Hava şartlarının da uygun olması nedeniyle çok sayıda vatandaşın ilgi gösterdiği Çeşme ve Alaçatı’daki meydan konserlerinde coşku doruğa ulaştı. Vatandaşlar, müziğin ezgilerine kendilerini kaptırıp, meydanlarda oynayarak yeni yılı neşeyle karşıladılar.

Çeşme’nin Alaçatı Mahallesi ise tatilcilerin en gözde beldesi oldu. Yılbaşı tatili nedeniyle Çeşme’ye akın eden çok sayıda tatilci, 2017 yılının son gününün güneşli ve ılık olmasını fırsat bilerek Alaçatı sokaklarını, kafe ve restoranlarını doldurdu. Alaçatı gün boyunca yaz hareketliliğini yaşarken, akşam saatlerinde de Değirmen Altı Meydanı’ndaki Murat Çekem ve Ejder Band konseriyle yeni yılı coşku ile karşıladı.

"Çeşme, özgürlük meydanıdır"

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, eşi Semra Dalgıç ile birlikte Çeşme Cumhuriyet Meydanı’nda yeni yılı karşıladı. 2017 yılının bitimine dakikalar kala sahneye çıkan Başkan Dalgıç, 2017 yılını bütün olumsuzlukları ile uğurladıklarını belirterek, "2018’in dünyamıza, ülkemize, İzmir’imize, Çeşme’mize, mutluluk, başarı, huzur, sağlık getirmesini, savaşsız, terörsüz bir yıl olmasını diliyorum. Teröre, umutsuzluğa, adaletsizliğe artık dur diyelim. 2018’in, sevginin, barışın, adaletin hakim olduğu, hukuksuzluğun, yolsuzluğun olmadığı bir yıl olmasını diliyorum. Çeşme, ülkemizin gözbebeği. Çeşme’de huzur içinde yaşıyoruz. Çeşme, özgürlük meydanıdır. Çeşme, her zaman demokrasiden yana, omuz omuza, kol kola, barış, özgürlük, demokrasi adına, vatanı, bayrağı, milleti adına, hep birlik beraberlik içinde olmuştur. Bundan sonra da aynı şekilde davranacağından şüphem yok. Türkiye’yi en batısından, Çeşme’den, güneşin battığı yerden aydınlatacağız" şeklinde konuşup, ondan geriye sayarak 2018 yılını, Çeşmelilerle birlikte coşkuyla karşıladı.

2018 yılı, Çeşme ve Alaçatı’da havai fişeklerle karşılanırken, çok sayıda vatandaş cep telefonları ile gökyüzündeki görsel şöleni kaydetti. Yeni yıl kutlamaları, Çeşme ve Alaçatı’da gecenin geç saatlerine kadar devam etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER