banner47

Engelli yaşlı adam 3 gündür evinde mahsur

Balıkesir’in Edremit ilçesinde, yürüme engelli Kayahan Öcalan, alt yapı kazısı sebebiyle engelli rampası kapanınca evinde mahsur kaldı.

Engelli yaşlı adam 3 gündür evinde mahsur

Balıkesir’in Edremit ilçesinde, yürüme engelli Kayahan Öcalan, alt yapı kazısı sebebiyle engelli rampası kapanınca evinde mahsur kaldı.

Cumhuriyet Mahallesi Baraj Caddesi 107 numaralı apartmanda ikamet eden 64 yaşındaki yürüme engelli Kayahan Öcalan, apartmanın önünde yapılan kazı çalışması sebebiyle 3 gündür evinden çıkamıyor. Bir şirketin kablo hatları döşemek için 3 gün önce kazdığı binanın önünde kum ve taş yığınları bırakıldı ve kaldırımda bulunan engelli rampası kullanıma kapandı. Faturalarını ödemek için dışarı çıkmak isteyen, fakat tekerlekli sandalyesiyle kaldırımdan inemeyen emekli Öcalan, “Edremit Belediyesi, apartmanımın içine ve bina önündeki kaldırıma engelli rampaları yapmıştı. Fakat 3 gün önce kablo döşemek için apartmanın önü kazıldı ve hala çalışma bitirilmedi. Kaldırımdaki rampa ulaşıma kapandı. 3 gündür evimden çıkamıyorum. İlçe merkezine gidip faturalarımı yatırmam gerekiyor. Engellilere saygı bitmiş. Ben bir an önce çalışmanın bitirilmesini ve evimden çıkmayı istiyorum. Tüm kurum ve kuruluşların engellilere daha iyi davranmalarını istiyorum. Lütfen biraz saygı duyun bize. Ben 64 yaşındayım ve sol bacağım dizden aşağısı kesik. Sıkıntılı bir hayatım var. Şehirde özellikle kaldırımlarda başka mağduriyetler de yaşamaktayız. Engelli rampalarının önlerine araç park etmek bir gelenek haline geldi. Lütfen araç sürücüleri bizleri unutmasın. Bu hata bizlerin yaşamını kısıtlıyor ve engellerimize engel katıyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2018, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

idget',{wwei:'TEMEDYA_WIDGET_122002',pubid:188378,webid:184927,wid:122002,subid: 'http://www.korfezdehaber.com'});