banner47

Burhaniye’de araç sahiplerini sevindirecek girişim

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Milliyetçi Hareket Partili Meclis üyesi Şevki Yücel, Burhaniye’nin en büyük eksiklerinden olan binlerce insanı sevindirecek konuyu gündeme getirdi. Yücel, ilçede yaklaşık tescilli 23 bin araç bulunduğunu...

Burhaniye’de araç sahiplerini sevindirecek girişim

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Milliyetçi Hareket Partili Meclis üyesi Şevki Yücel, Burhaniye’nin en büyük eksiklerinden olan binlerce insanı sevindirecek konuyu gündeme getirdi. Yücel, ilçede yaklaşık tescilli 23 bin araç bulunduğunu dile getirirken, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonu’nun Burhaniye’ye kurulmasını talep etti.

Belediye meclisinde konuşan MHP’li Meclis Üyesi Şevki Yücel, Burhaniyeli vatandaşların araçlarını muayene ettirebilmek için Edremit ve Ayvalık ilçelerine gitmek zorunda kaldıklarını söyledi. Burhaniye Belediyesinin 2018 yılının ilk meclis toplantısında konuşan Şevki Yücel ‘’ Balıkesir ili merkez, Bandırma, Edremit ve Ayvalık ilçelerinde faaliyet gösteren TÜVTÜRK Araç Muayene istasyonunun ilçemizde de kurulmasını istiyoruz. İlçemizde. 2017 Kasım ayı sonu itibariyle, yaz sezonu hariç yaklaşık 23 bin tescilli araç bulunmaktadır. TÜVTÜRK Burhaniye’mizde ne yazık ki bulunmamaktır. Küçük sanayimize yakın, kiralama yöntemi ile 3-4 dönüm arsa üzerine kurulma imkânı vardır. Bunun kurulması halinde, öncelikle 23 bin araç sahibi sevineceği gibi sanayimiz esnafı içinde çok iyi olacaktır. Bu hizmeti ilçemize kazandırmak için konunun meclis gündeminde görüşülmesini arz ederim’” dedi. Bunun üzerine, Belediye Başkanı Necdet Uysal, TÜVTÜRK’’ün ilçeye getirilmesi için yetki istedi. Meclis de oy birliği ile Başkan Uysal’a yetki verdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

idget',{wwei:'TEMEDYA_WIDGET_122002',pubid:188378,webid:184927,wid:122002,subid: 'http://www.korfezdehaber.com'});