Aliağa Belediyesi kullanılmış eldiven ve maskeleri topluyor

ALİAĞA BELEDİYESİ, KULLANIMI ARTAN MASKE VE ELDİVEN GİBİ ATIKLARIN İNSAN SAĞLIĞINA ZARAR VERMEDEN BERTARAFININ SAĞLANMASI İÇİN ÇEŞİTLİ NOKTALARA ATIK TOPLAMA ÜNİTELERİ YERLEŞTİRİYOR.

Aliağa Belediyesi kullanılmış eldiven ve maskeleri topluyor

Korona virüs salgını ile mücadelesini kent genelinde aralıksız sürdüren Aliağa Belediyesi, kullanımı artan maske ve eldiven gibi atıkların insan sağlığına zarar vermeden bertarafının sağlanması için çeşitli noktalara atık toplama üniteleri yerleştiriyor.

Aliağa Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının korona virüs tedbirleri kapsamında tek kullanımlık maske, eldiven gibi hijyen malzemelerin imha edilmesine ilişkin genelgesini uygulamaya koydu. Belediye ekipleri, genelge kapsamında, özellikle ortak yaşam alanlarında kullanımı zorunlu hale gelen maske ve eldivenlerin insan sağlığına zarar vermeden imha edilmesi için kamu hizmet binaları, sağlık kuruluşları, eczaneler, alışveriş bölgeleri, pazar yerleri, meydan ve caddeler gibi yoğun kullanılan bölgelere hijyenik atık üniteleri yerleştiriyor. Vatandaşlar, kullandıkları tek kullanımlık maske ve eldivenleri, kapaklı ve hijyenik atık kutularına atabilecek. Toplama ünitelerine atılacak olan maske ve eldivenler geçici depolama alanlarında 72 saat bekletildikten sonra uygun biçimde bertaraf edilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER