KÜÇÜKKÖY’DE DERİN DEŞARJ RESMEN BELEDİYENİN

KÜÇÜKKÖY’DE DERİN DEŞARJ RESMEN BELEDİYENİN

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı Küçükköy beldesinde, yapımı tamamlanan Biyolojik Arıtma Tesisi’nin en büyük ünitesi Derin Deşarj kompleksi önceki gün atılan imzalarla resmen Küçükköy Belediyesi’ne devredildi.
  Küçükköy Belediyesi tarafından 1994 yılında başlatılan kanalizasyon alt yapı hamlesinin son bölümü olan Derin Deniz Deşarj Ünitesi’nin tamamlanmasının ardından önceki gün İller Bankası ile Küçükköy Belediyesi arasında imzalanan protokolle söz konusu ünite resmen Küçükköy Belediyesi’ne devredildi. Başlangıçta alt yapı ve atık su hatlarının ardından hayata geçirilen Biyolojik Arıtma Tesisi ve en sonunda da bu tesisin en önemli ünitesi olan Derin Deşarjın tamamlanmasıyla Küçükköy beldesinin en büyük sorunu tarihe karışmış olduğu belirtildi. Sarımsaklı’nın uç kısımlarındaki Badavut mevkiinde bulunan Karakol Dağı eteklerinden; 38 metre derinlikte ve 950 metre uzunluğundaki Derin Deşarj Ünitesinin 300 iş gününde yapımının tamamlandığı öğrenildi.
 
DERİN DEŞARJ İÇİN BELEDİYE KASASINDAN TEK KURUŞ HARCANMADI
  1 Milyon 983 bin lira artı KDV bedelle Sina İnşaat adlı firma tarafından yapımı tamamlanan Derin Deşarj Ünitesi inşaatı için Küçükköy Belediye Başkanı Mesut Ergin’in girişimleri sonuç vererek, Turizm Bakanlığından 2 Milyon lira hibe alınması sağlanılarak, söz konusu proje için belediye kasasından tek kuruş para çıkmadığı vurgulandı. Küçükköy –Sarımsaklı’nın geleceği olarak nitelendirilen Derin Deşarj Ünitesi’nin tamamlanmasıyla birlikte Byolojik Arıtma Tesisi’nin tam kapasite hayata geçirileceği kaydedilirken, önceki gün Küçükköy Belediyesinde Başkan Mesut Ergin öncülüğünde yapılan imza töreninde Belediye İnşaat Mühendisi Necati Küçükçetin ce Belediye Meclis Üyesi Tafil Göksu’nun da hazır bulunduğu dikkatlerden kaçmadı.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2013, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER