AK Partili Şahin: “2017 yılında FETÖ ve PKK terör örgütleriyle etkin bir mücadele gerçekleştirildi”

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, 2017 yılında Türkiye’nin FETÖ ve PKK başta olmak üzere terör örgütleriyle etkili bir mücadele gerçekleştirdiğini söyledi. Şahin, Türkiye’nin bu mücadelesi sırasında ekonomi alanında ciddi...

AK Partili Şahin: “2017 yılında FETÖ ve PKK terör örgütleriyle etkin bir mücadele gerçekleştirildi”

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, 2017 yılında Türkiye’nin FETÖ ve PKK başta olmak üzere terör örgütleriyle etkili bir mücadele gerçekleştirdiğini söyledi. Şahin, Türkiye’nin bu mücadelesi sırasında ekonomi alanında ciddi saldırılara uğradığını ama kararlı bir duruş ve etkili bir mücadele sergilenerek bunların üstesinden gelindiğini belirtti.

AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, yeni yılın tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini diledi. Milletvekili Şahin, 2017 yılında FETÖ ve PKK başta olmak üzere terör örgütleri ile amansız bir mücadele yürütüldüğüne vurgu yaparak, “Biz bu mücadeleyi yaparken düşmanlarımız boş durmadı. Ülkemize karşı ekonomik baskılar uygulayıp saldırdılar. Ama bu saldırılar karşısında milletimiz ferasetli bir duruş sergiledi. Hükümetimiz ortaya sağlam bir irade koydu. Türkiye’nin dostlarının da desteği ile bu saldırlar amacına ulaşamadı” dedi.

“İlk üç çeyrekte ortalama 7,4 büyüme elde idildi”

AK Parti iktidarının milletten aldığı destekle tüm saldırılara karşı politikalar geliştirdiğini vurgulayan Şahin, alınan tedbirler sayesinde ilk üç çeyrekte ortalama yüzde 7,4’lük bir büyüme elde edildiğini, ihracatın 155 milyar doların üzerine çıkarıldığını, işsizliğin yeniden düşüşe geçtiğini ifade etti. Şahin, kamuoyunda “taşeron işçilere kadro verilmesi” olarak bilinen düzenlemenin yılın son günlerinde hayata geçirildiğini de hatırlattı. 16 Nisan 2017’de yapılan halkoylamasında kabul edilen anayasa değişikliğiyle Türkiye’de cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçildiğini belirten Şahin, yeni anayasa ile geçmişte yaşanan çok sayıda darbeye, muhtıraya, cunta girişimine, istikrarsızlığa ve buna bağlı olarak ekonomik krize, vesayetin hâkimiyetine engel olamayan mevcut sistemin terk edileceğini kaydetti. Şahin, “Doğrudan milletin seçtiği cumhurbaşkanının ülkeyi yöneteceği, siyasi istikrarı garanti altına alan bir sisteme adım atıyoruz. Milletimize hayırlı olsun” dedi.

“Türkiye oyunu bozdu”

Şahin, 2017 yılında Türkiye’nin yakın coğrafyasında oynanan oyunları boşa çıkaran hamleler yaptığını, Suriye, Irak, Filistin, Libya başta olmak üzere bölgedeki gelişmelere doğrudan müdahil olarak egemenlik haklarını güvence altına alan hamleler yaptığını da belirterek, “Yaşanan gelişmeler, ülke ve millet olarak bizim geleceğimizi yakından ilgilendiriyor. Bazı kesimler bu yapılanları ve yakın coğrafyamızdaki gelişmeler konusunda Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin gösterdiği hassasiyetin nedenini anlamasa da, bu konuda milletimizin çoğunluğunun yapılanları desteklediğini görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin bölgesindeki sorunları çözmeden kendi geleceğini güvence altına alamayacağını kaydeden Şahin, bu gerçekten hareketle daha aktif, daha kararlı, yeri geldiğinde daha çok risk alan bir dış politika izlediklerinin altını çizdi. Son dönemde yaşanan tecrübelerin “sahada olmadan masada olunamayacağını” ortaya net olarak çıkardığına vurgu yapan Milletvekili Şahin, “Geçtiğimiz yıl, Suriye’de İdlib operasyonunu başlatarak, Irak’ta bölgesel yönetimin bağımsızlık girişimini boşa çıkartarak, bu yönde önemli adımlar attık. Öte yandan Kudüs meselesi, ülkemiz ve bölgemizle birlikte dünyanın her köşesindeki Müslümanlar ve mazlumlar için yeni bir imtihan haline dönüşmüştür. Amerika’nın attığı adım, İsrail dışında hiçbir ülkeden karşılık bulmamış, tam tersine Kudüs’ün Filistin’in başkenti olarak ilan edilmesiyle hayırlı bir gelişmenin kapılarını aralamıştı” dedi.

“2018’den umutluyuz”

2018 yılının tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini yürekten dilediğini ifade eden Şahin, bunun gerçekleşmesi için el birliği ile çalışmak gerektiğine vurgu yaptı. Milletvekili Şahin, “Türkiye’nin daha güçlü olması için hepimize büyük sorumluluklar düşüyor. Öncelikle birbirimize daha sıkı kenetlenmeli, düşmanlarımıza karşı yürekli, dostlarımıza karşı sevecen olmalıyız. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere asla pirim vermemeliyiz. El birliği ile çalışarak ülkemizi daha müreffeh hale getirmeliyiz. Türkiye’nin daha güçlü olması dünyadaki mazlum milletler içinde önemlidir. Bu konuda üzerimizdeki tarihi sorumluluğun bilinciyle hareket etmeliyiz. Bu vesile ile tüm hemşehrilerimin yeni yılını en kalbi duygularımla kutluyorum. Beklentilerimize karşılık bulacağımız bir yıl olması temennilerimi sunuyorum” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER