Turan: “Bugüne kadar milletçe aşamadığımız hiçbir engel yok”

KORONA VİRÜSLE MÜCADELE KAPSAMINDA HAFTA SONU İÇİN ALINAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDAN TARIM VE HAYVANCILIK FAALİYETLERİNDE BULUNANLARIN MUAF TUTULMASINA İLİŞKİN DEĞERLENDİRMELERDE BULUNAN AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ VE ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ BÜLENT TURAN, “DEVLETİMİZİN COVİD-19 SALGINIYLA MÜCADELEDE ALDIĞI ÖNLEMLER VE ATTIĞI ADIMLAR DÜNYADA BİR ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR. ATILAN TÜM ADIMLAR İNSANI ÖNCELEMEKTEDİR. SALGININ KONTROL ALTINA ALINMASI İÇİN ALINAN TEDBİRLERDEN BİRİ DE HAFTA SONU UYGULANACAK SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI” DEDİ.

Turan: “Bugüne kadar milletçe aşamadığımız hiçbir engel yok”

Korona virüsle mücadele kapsamında hafta sonu için alınan sokağa çıkma yasağından tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde bulunanların muaf tutulmasına dair değerlendirmelerde bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Devletimizin Covid-19 salgınıyla mücadelede attığı adımlar dünyada örnek teşkil ediyor. Atılan tüm adımlar insanı öncelemektedir. Salgının kontrol altına alınması için alınan tedbirlerden biri de hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağı” dedi.

Kurallara uymanın virüsle mücadelede oldukça önemli olduğuna dikkati çeken Turan, “Devletimiz, bu süreçte tüm kurumlarıyla her türlü tedbiri alırken, üretimi, sanayii ve yatırımları tamamen durdurmamız olmaz. Bu pandemiyle mücadele ederken üretimi, ticareti, istihdamı, ekonomiyi canlı tutma ve koruma mecburiyetimiz var. Gıda tedarikinde veya tarım ve hayvancılık sektöründeki üretimde herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde bulunan vatandaşlarımız bu hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağından muaf tutulacak. Bizler, ailelerimizle bu yasağa uyarak evde kalırken; sokağa çıkma yasağından muaf olan hemşehrilerimizden hem kendi hem de sevdiklerinin sağlıkları için kurallara ve sosyal mesafeye dikkat etmelerini istiyoruz. Bugüne kadar milletçe aşamadığımız hiçbir engel yok. Bu pandemiyi de birlik ve beraberlik içinde atlatacağımıza olan inancımız tamdır” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER