Turan: "Marmara’nın sağlık üssü Çanakkale olacak"

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Son dönemde yapılan sağlık yatırımlarıyla artık Marmara bölgesinin sağlık üssü Çanakkale olacak.

Turan: "Marmara’nın sağlık üssü Çanakkale olacak"

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, “Son dönemde yapılan sağlık yatırımlarıyla artık Marmara bölgesinin sağlık üssü Çanakkale olacak. Yeni yapılan Lapseki Devlet Hastanesi ilçemize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Sağlık Bakanlığı tarafından 2016 yılında çalışmalarına başlanan Lapseki Devlet Hastanesi’nin yeni hizmet binası yapımı tamamlandı. Milletvekili Bülent Turan, önümüzdeki günlerde açılışının yapılacağını belirterek, "Şehrimizin her bir ilçesi her bir beldesi sağlık alanında modern imkanlarla dolu yeni hizmet binalarına kavuşmaya devam ediyor. Önümüzde ki 2 yıl içerisinde sağlık alanında ciddi bir seviye artışı yaşayacağız. Artık bu topraklardan her alanda göçü engelleyecek güçte ve konumdayız. Çanakkale denilince ilk akla gelen tarihin yanı sıra artık yatırımlarda akla gelmektedir. Yapımı tamamlanan Lapseki Devlet Hastanesi yeni hizmet binası yaklaşık 6000 metrekare kapalı alana sahip. Tek ve çift kişilik içinde banyo, hela, televizyon ve buzdolabı bulunan otel konforunu andıran odalardan oluşuyor. Toplam 30 yatak kapasitesine sahip hastanede dijital röntgen cihazı, 1 ameliyathane, SDL (sancı-doğum-lohusa) odası, modern ve kullanışlı acil servisiyle göz doldurmaktadır. Son dönemde yapılan sağlık yatırımlarıyla artık Marmara bölgesinin sağlık üssü Çanakkale’miz olacak. Yeni yapılan Lapseki Devlet Hastanesi ilçemize ve şehrimize hayırlı olsun" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2018, 17:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER