HACI BEKTAŞ VELİ DERNEĞİ’NDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

HACI BEKTAŞ VELİ DERNEĞİ’NDEN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

 Hacı Bektaş Veli Anadolu Derneği Kültür Vakfı Edremit Şube Başkanı Ziya Şahverdi ve yönetim kurulu ile birlikte AK Parti Edremit İlçe Başkanı Harun Yüzüak’a teşekkür ziyaretinde bulundular. 
  Şahverdi, genel merkezin Zeytinli’ye Cem Vakfı inşa edilmesi için başvurumuzu Zeytinli Belediyesi meclis toplantısında oy birliği ile onaylanması kararının kendilerini çok sevindirdiğini belirtti.
  Zeytinli başkan ve meclis üyeleri ile katkı sağlayan herkese şükran borçlu olduklarının altını çizen Şahverdi, “Balıkesir’in Büyükşehir olması kapsamında Edremit ilçesine bağlanması nedeniyle, Edremit Belediyesi’nin de konu meclis gündeme getirildi. Edremit Belediye Başkanı Fatih Çağlar’a durumu anlattık. Başta başkan vekili Fatih Çağlar başta olmak üzere MHP, CHP ve AK Partili meclis üyelerine teşekkür ederiz. İnanıyoruz ki imar komisyonu da olumlu karar verecektir. Bizim amacımız Hacı Bektaş Veli ve Pir Sultan Abdal’ın sevgisini yaymak ve yaşatmaktır. Kültür ve inançlarımızın yaşaması için cem evlerine ihtiyaç bulunmaktadır. Buda vakıf ve derneklerin öncülüğünde yapılmaktadır. Bizlerde bu talepleri belediyelere ve siyasi partiler ile iktidar partisiyle çözmeye çalışıyoruz. Bugünde AK Parti İlçe Başkanı Harun Yüzüak ile konuyu paylaştık. Kendisi büyük destek ve yardımcı olacağını söylemesi bizleri sevindirdi. Kendilerine şahsım ve yönetim kurulu adına şükranlarımız sunarım.”diye konuştu

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2013, 20:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER