Altıeylül çiftçinin yanında

Altıeylül çiftçinin yanında


--- Yaklaşık 10 gündür çalışmalarını sürdüren Altıeylül Belediyesi Fen İşleri ekipleri, 81 kırsal mahallesi bulunan Altıeylül’de tarla yolu açma faaliyetlerini sürdürüyor.
Altıeylül Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte yaklaşık 10 gündür tarla yolu açarak çiftçilerin tarım arazilerine ulaşımını kolaylaştırıyor. 81 kırsal mahallesi bulunan Altıeylül’de Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 2 bin kilometreye yakın tarla yolunun yaz ayı boyunca açılması planlanıyor. 
--TARIM KENTİ OLAN ALTIEYLÜL’DE FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Bir tarım kenti olan Altıeylül’de özellikle kırsal bölgenin başlıca geçim kaynaklarının tarım ve hayvancılık olduğu düşünüldüğünde tarım arazi yollarının açılarak, ekim alanlarına kolay ulaşım sağlanması çiftçilerin işlerini kolaylaştırmış olacak. 
--- EKİPLER YOL AÇMA HARİCİNDE ASFALT, BORDÜR TAŞI DÖŞEME ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
Ekipler, yapmış oldukları planlamalar doğrultusunda Altıeylül’de bulunan kırsal mahallelerde tarla yolu açarak çiftçilere destek oluyor. Ekipler ayrıca dere yolu açma ile köy hayırlarının gerçekleştirileceği alanların da temizlik ve düzleme çalışmalarını sürdürüyor.  Fen İşleri ekipleri, tarla yolu açma faaliyetleri yanında köy içi yolların düzenlenmesi, kazılmış ve bozuk olan yollarda asfalt yama ile parke taşı döşeme çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2024, 11:18

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER