Ayvalık Belediyesi'nden Araç Filosuna Dev Yatırım

Ayvalık Belediyesi'nden Araç Filosuna Dev Yatırım

Ayvalık Belediyesi’nin iştiraklerinden Güzel Ayvalık şirketi tarafından geçtiğimiz ay beş çöp taksinin satın alınmasıyla birlikte araç filosunu güçlendiren Ayvalık Belediyesi, bünyesine yeni araçlar kazandırmaya devam ediyor.

Son olarak: Devlet Malzeme Ofisi (DMO) aracılığıyla satın alınan iki kamyon ve bir kazıcı ve bir yükleyici forklift ile birlikte filonun araç sayısı 130’a yaklaştı. Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, görevi devraldıkları 2019 yılından itibaren, kullanılan araçların yetersizliği ve birçoğunun arızalı olması nedeniyle bir program dahilinde filoyu güçlendirdiklerini söyledi.

2020 yılında bir kazıcı yükleyici ve bir hafif ticari aracı belediyeye kazandırıp ardından arızalı olan iş makinası, kamyon ve binek araçları öz kaynaklarıyla güçlendirerek ayağa kaldırdıklarını hatırlatan Başkan Ergin, “2021 yılında bir minibüs, bir hafif ticari araç ile birlikte İller Bankası aracılığıyla iki 14 metreküp taşıma kapasiteli damperli kamyon, bir kazıcı yükleyici ve bir forklift almak için başvuru yaptık. 2021 yılı içinde 13 ton kapasiteli son teknoloji bir arazözü de filomuza dahil ettik. İşlemleri ve siparişi 2021 yılında yapılmış DMO aracılığıyla aldığımız iki kamyon bir kazıcı yükleyici ve forklifti de 2022 yıl başında filomuz dahil ederek belediyemiz araç filo sayımızı 130 a yaklaştırdık. Böylece Ayvalık’a verdiğimiz hizmetlerin aksamaması ve kalitesinin artmasını sağlayarak, önümüzdeki aylarda yeni araçları filoya eklemek için de çalışmalar yapmaya başladık” dedi.

Bekir Terzioğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER