Ayvalık ilk doğal gazlı evine kavuştu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde süren doğal gaz çalışmalarında sona gelindi. Ayvalık’ta ilk kez bir apartmana doğal gaz montajı yapıldı. Doğalgazın Ayvalık’a verilmeye başlamasıyla bu sistemin rahatlığına kavuşan apartman sakinleri ise ilçe tarihinde bir ilke imza atmış olmayı büyük bir sevinçle karşıladı.

Ayvalık ilk doğal gazlı evine kavuştu

Ayvalık’ta Aralık ayında başlayan ve bir plan dahilinde kent bütününe yayılan doğalgaz boru döşeme çalışmaları aksatılmadan sürüyor. Kazı çalışmalarının yanı sıra bir yandan da ana boruların cadde ve sokaklara kadar getirildiği proje kapsamında, ilk apartmana doğal gaz montajı yapıldı.

Ayvalık’ın 150 Evler Mahallesi, 1032 Sokak Evora Apartmanı sakinlerinden Ali Ok’un dairesine, merkezi Burhaniye olan Furkan Isı Mühendislik tarafından doğalgaz bağlantısı yapıldı.

Firma yetkililerinin son derece titiz bir çalışma sonrasında gerçekleştirdiği bağlantının ardından doğalgaz kullanımına hazır olan Ali Ok, “Doğalgazın rahatlığı ile kış gecelerini yaz mevsimine çevirecek bir sisteme kavuştuk. Evimizin dört bir yanının doğalgaz sistemiyle sımsıcak olduğu koşullarda yaşayabilmenin ayrıcalığını yaşayacağımız için son derece mutluyum. Doğalgazın Ayvalık’a gelmesi konusunda çaba gösteren başta siyasiler olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“AYVALIK’TAKİ BİNLERCE EVİ DOĞALGAZLA TANIŞTIRACAĞIZ”

Furkan Isı Mühendislik firmasının yetkilisi Atakan Dayı ise, Botaş öncülüğünde, Aksa  Doğalgaz tarafından Ayvalık’ın cadde ve sokaklarına gelen ana borulardaki gazın, evlere çekilmesine ait sistemi son derece titizlikle yaptıklarını anlatarak, “Burhaniye’de ki yüzlerce eve doğalgazı ulaştırmanın ardından, şimdi de Ayvalık’ta bu çalışmaları yürütüyoruz. Öncelikli hedefimiz, Ayvalık halkına en kaliteli malzemelerle, en iyi hizmeti vererek doğalgazı evlerine taşıyabilmektir. Bu uğurda ekonomik kazançtan daha çok müşteri memnuniyeti önceliğimizdir. Bugün Ayvalık’ta bir ilki gerçekleştirerek, Ok Ailesi’nin evine ilk montajımızı gerçekleştirdik. İnşallah Ayvalık’ta daha binlerce eve bu montajları yaparak, halkımızı doğalgazla tanıştıracağız” diye konuştu.

(Suat Salgın)

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER