Ayvalık’ta katledilen taksici gözyaşlarıyla uğurlandı

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde taksicilik yaparken, aracına binen bir yolcusu tarafından hunharca öldürülen Atilla Bağçeci’nin cenazesi gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Ayvalık’ta katledilen taksici gözyaşlarıyla uğurlandı

Atilla Bağçeci’nin cenazesi öğle saatlerinde Ayvalık Devlet Hastanesi morgundan alınarak, önce evinin önüne daha sonra da ilçe merkezindeki Saatli Camii’ne getirildi.

Ailesi, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, belediye meclis üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri, yakınları ve kalabalık bir vatandaş topluluğunun hazır bulunduğu cenazede Atilla Bağçeci’nin eşi Nazan Bağçeci ve kimyager kızı İnci Bağçeci’nin gözyaşları adeta sel oldu aktı.

Öğle namazına müteakip kaldırılan cenaze sırasında öldürülen taksici Atiilla Bağçeci, yaklaşık 100 taksinin oluşturduğu konvoyla Ayvalık Kabristan’ına götürülerek sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

Müşterisi F.Y. tarafından öldürüldükten sonra cesedi, İzmir’in Dikili ilçesi sınırları içindeki Salihleraltı’nda sazlık bir alanda terk edilen Atilla Bağçeci’nin taksici arkadaşlarından İsmet Çınar, meslektaşının başına gelen korkunç olayın Türkiye’deki her taksicinin başına gelebilecek bir durum olmasından duyduğu üzüntüyü ifade etti.

Ayvalık Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Ciddi de taksici cinayetlerinin büyükşehirlerde neredeyse olağan bir konu haline geldiğini ancak Ayvalık gibi küçük bir ilçede yaşanmasının acılarına acı kattığını söyledi.

Taksici esnafının en ağır koşullarda çalıştığını ifade eden Başkan Ciddi, “Gece saat 03.00-04.00 sıralarında bile gelen bir telefonla ekmeğinin peşine düşen taksicilerimizi ne gibi tehlikelerin beklediği gerçeği ortadadır. Devletimi bu konuda nasıl önlemler alabilir bilemiyorum ama yaşanılan bu tür cinayetler son derece üzücüdür. Bugün Atilla kardeşimizin cinayetinde de bir müşteri gelip arabaya bindi ve sonuçta bu kötü tabloyla karşılaştık. Bu noktada Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü birimlerine çok teşekkür ediyorum. Faillerin bulunması için çok çaba harcadılar. Gecenin geç saatlerinde bile İlçe Emniyet Müdürü Turgut Coşkun ile irtibat halindeydik. Bu cani eşiyle birlikte Ayvalık Şehirlerarası Otobüs Terminaline gelmiş. Eşiyle tartıştıktan sonra lavobaya gitmiş. Eşi de o sırada bir başka taksiye binip gitmiş, zanlı da döndüğünde eşini bulamayınca durakta sıra bekleyen Atilla Bağçeci’nin aracına binmiş. Bu noktada Ayvalık Terminalinde belki de bir tane polis noktası olsaydı O kadın polislerden yardım isteyebilirdi ve bu olay yaşanmayabilirdi” diye konuştu.

 

AĞABEYİ VE KUZENİ KONUŞTU

Atilla Bağçeci’nin kuzeni Eray Eker de, taksicilerin kendi önlemlerini kendisinin alması gerektiğine işaret ederek, “Her taksicinin araçlarına acil butonu ve takip sistemleriyle, kameralar koyması gerektiğine inanıyorum. Bu sistemler çok pahallı değil. Olaya karışlan F.Y. isimli şahsın uyuşturucu bağımlısı olduğu söyleniyor. Canımızı aldı. Çok üzgünüm” ifadelerini kullandı.

Hunharca katledilen taksici Atilla Bağçeci’nin ağabeyi Raşit Bağçeci ise kardeşinin ölümü nedeniyle son derece büyük boşluk yaşadığını anlayarak, “Patlayacağım, patlayamıyorum. Son derece üzgünüm. En son aldığım duyuma göre, olayın faili olanlardan bir kişi daha yakalanmış. Hatta onlara yardım eden bazı kişilerde varmış ve onlarda yakalanmış” dedi.

(Suat Salgın)

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER