Ayvalık’ta yeni eğitim ve öğretim yılı coşkulu bir törenle başladı

Ayvalık’ta yeni eğitim ve öğretim yılı coşkulu bir törenle başladıBalıkesir’in Ayvalık ilçesinde; bir buçuk yıl aradan sonra yeniden yüz yüze eğitimle kapılarını açan okullarda yeni eğitim ve öğretim yılının büyük heyecanı yaşanırken, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır yayınladığı mesajda önemli açıklamalarda bulundu.

2021-2022 eğitim öğretim yılının başlangıcında Ayvalık’taki 51 okulda 10 bin 315 öğrenciyle yeniden bir araya gelebilmenin mutluluk ve heyecanı içerisinde olduklarını vurgulayan Müdür Bahadır yayınladığı mesajda, “Yeni eğitim öğretim yılının değerli öğretmen, öğrenci ve velilerimiz ile tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Bir buçuk yıla yakın zamandan bu yana güncel hayatı saran Koronavirüs kâbusundan dolayı Türkiye ve tüm dünya ülkeleri gibi Ayvalık’ta da okulların öğrencisiz kaldığını hatırlayan Güner Bahadır, yüz yüze eğitimle başlayan yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilerle yaşayamadıkları sevinçleri daha coşkulu hale getirecekleri günlerin umudunu taşıdıklarını vurguladı.
Mesajında; yaşanan Covid-19 salgınına rağmen büyük bir özveriyle çalışan okul yöneticileri ve öğretmenlere seslenen Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahadır,  “İnşallah hep birlikte 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılında yine yılmadan, büyük bir tutkuyla öğrencilerimizin her gün daha da ilerlemeleri, gelişmeleri ve hedeflerine ulaşmaları için çaba sarf ederek, hep birlikte daha iyi bir eğitim sunmanın gayreti içerisinde olacağız. Sizlere yürekten inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

“PIRIL PIRIL BİR GELECEK SİZLERİ BEKLİYOR VE BİZ SİZLERE GÜVENİYORUZ”
Ayvalık’taki okullarda eğitim ve öğretim görmeye başlayan tüm öğrencilere yönelik verdiği mesajlarda tüm öğrencilere güvendiklerinin altını çizen Güner Bahadır, “ Sevgili Öğrencilerim;   varlığınız bizim en büyük gücümüzdür. İnsanı sevmeyi, barışı, kardeşliği önemsemeyi, hoşgörüye dayanan bireyler olarak yetişmelisiniz. Biliyorum ki başarılarla dolu kaliteli bir hayatı fazlası ile hak ediyorsunuz. Bunu gerçekleştirecek her türlü bilgi birikimine ve yeteneğe sahipsiniz. Kendinize tüm yüreğinizle inanın ve güvenin. Bizler her zaman sizlerin yanında olacağız ve her alanda sizleri destekleyeceğiz. Pırıl pırıl bir gelecek sizleri bekliyor. Sizlere güveniyor ve sizleri sevgiyle kucaklıyorum.” dedi.

“SAĞLIKLI BİR İLETİŞİM ÖĞRENCİLERİMİZİN VE BİZLERİN BAŞARISINI ARTTIRACAKTIR”
Yeni eğitim ve öğretim yılının başlangıcı nedeniyle yayınladığı mesajda öğrenci velilerini de unutmayan Müdür Bahadır, Ayvalık’ta tüm okulların pandemi koşullarına uygun olarak güvenli ortamlara kavuşturulduğunu ve öğrencilerin sağlıklı şartlarda eğitim ve öğretim görebilmeleri konusunda son derece hassas hazırlıklar yaptıklarını hatırlatarak,  “Bizler yavrularımız için okullarımızla sürekli diyalog ve işbirliği içerisinde olmanızı çok önemsiyoruz. Öğrenci, öğretmen, okul yönetimi ve veli arasında kurulacak sağlıklı bir iletişim öğrencilerimizin ve bizlerin başarısını arttıracaktır. Eğitimin en önemli parçalarından birinin sizler olduğunuzu unutmayınız.” açıklamasında bulundu.

OKUL YÖNETİCİLERİ,  ÖĞRETMEN VE VELİLERE ANLAMLI MESAJ
Okullarda eğitim ve öğretim gören her öğrencinin sadece maddi yönden değil, manevi yönden de destekleyerek her zaman onların yanında olunması gerektiğini kaydeden Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır şöyle devam etti:
“Bu duygu ve düşüncelerle 2021-2022 eğitim-öğretim yılında hep birlikte büyük başarılara imza atacağınıza yürekten inanıyor, elde edeceğimiz bu başarıların kahramanları olan siz değerli yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyor, yeni eğitim öğretim yılının milletimize hayırlı olmasını diliyorum.”  

“KESİNTİSİZ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI İÇİN AŞI ŞART”
Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Koronavirüs pandemisi ile savaşta en önemli silahın aşı olduğunun da altını çizerek, başta okul idarecileri ve öğretmenler olmak üzere veli ve öğrencilerin de her şeyden önce kendi sağlıkları için en az iki doz aşı olmalarının kendi sağlıkları kadar eğitim ve öğretim yılının da kesintisiz devam etmesi açısından son derece önemli olduğunu da sözlerine ekledi. 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; 2021-20202 Eğitim ve Öğretim yılının ilk zili bu sabah çaldı.

 Sabah saatlerinde okul bahçelerinde toplanıp, daha sonrada sınıflarına geçen öğrencilerin heyecanları gözlerinden okunurken; okula yeni başlayan minik öğrenciler ise şaşkınlık ve okula başlama sevincini bir arada yaşadı.

Ayvalık’ta yeni eğitim ve öğretim yılının açılışına ait törenin önümüzdeki hafta içinde yapılacağı öğrenilirken, ilk ders zilinin çalınmasıyla birlikte Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, okulların ilk günü ile ilgili incelemelerde bulundu.

Yeni eğitim yılının ilk gününde, okulların sınıflarını ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahadır, özellikle okula ilk kez başlayan öğrencilerle sohbet etti.

Ziyaret ettiği okulların idarecileriyle, öğrenci velileriyle de görüşmeler yapan Müdür Bahadır, okulların ihtiyaçlarıyla ilgili sorunları da not almayı ihmal etmedi.

Gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından 2021-2022 eğitim öğretim yılının başlangıcında Ayvalık’taki 51 okulda 10 bin 315 öğrenciyle yeniden bir araya gelebilmenin mutluluk ve heyecanı içerisinde olduklarını vurgulayan Müdür Bahadır, “Yeni eğitim öğretim yılının değerli öğretmen, öğrenci ve velilerimiz ile tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bir buçuk yıla yakın zamandan bu yana güncel hayatı saran Koronavirüs kâbusundan dolayı Türkiye ve tüm dünya ülkeleri gibi Ayvalık’ta da okulların öğrencisiz kaldığını hatırlayan Güner Bahadır, yüz yüze eğitimle başlayan yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilerle yaşayamadıkları sevinçleri daha coşkulu hale getirecekleri günlerin umudunu taşıdıklarını vurguladı.

 

“KESİNTİSİZ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI İÇİN AŞI ŞART”

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Koronavirüs pandemisi ile savaşta en önemli silahın aşı olduğunun da altını çizerek, başta okul idarecileri ve öğretmenler olmak üzere veli ve öğrencilerin de her şeyden önce kendi sağlıkları için en az iki doz aşı olmalarının kendi sağlıkları kadar eğitim ve öğretim yılının da kesintisiz devam etmesi açısından son derece önemli olduğunu da belirtmeyi de ihmal etmedi. (Suat Salgın)

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2021, 18:47

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER