Başkan Mesut Ergin: Muharrem Ayı bolluk ve bereket getirsin

Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım Müdürlüğü’nce Muharrem ayı nedeniyle Cumhuriyet Meydanı’na dokuz kazan kuruldu. Meydanda yaklaşık dört bin kişiye aşure dağıtılırken, evlerinden çıkamayan vatandaşlar için de bir kazan ayrıldı. Başkan Ergin vatandaşlara aşure dağıtırken; Başkan Ergin’e Balıkesir Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili Serkan Sarı,  Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı, Pir Sultan Abdal Derneği Ayvalık Şubesi başkanı  Vedat Tekten ve belediye meclis üyeleri de eşlik etti.

Başkan Mesut Ergin: Muharrem Ayı bolluk ve bereket getirsin

Muharrem Ayı’nın geleneksel töreni olan Aşure Günü’nde meydana kurulan dev kazanlarda vatandaşlara aşure ikram eden Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, yüz yıllardır devam eden “Aşure Günü” geleneğini yaşattıklarını söyledi. Sırasını bekleyerek geleneksel lezzetin tadına bakan vatandaşlar Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’e teşekkür etti.

Bolluk ve bereketin simgesi aşure kazanları, Cumhuriyet Meydanı’nda kuruldu. Belediye Meclisi üyelerinin de eşlik ettiği aşure dağıtımına Ayvalıklılar yoğun ilgi gösterdi.

Geleneksel olarak her yıl Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan kazanlarda binlerce vatandaşa aşure dağıttıklarını dile getiren Başkan Ergin, “Binlerce yıldır köklerimizden geliyor; dayanışma, paylaşma, kardeşlik. Bizim insanımız neyi varsa paylaşabilen, zora düşenlerin yardımına koşan bir toplumun bireyleridir. Biz de bu değerleri yaşatıyor ve gelecek kuşaklara aktarmak için hep canlı tutuyoruz. Muharrem ayında da dağıttığımız aşureyle bu değerlere sahip çıkmış oluyoruz. Ülkemizde olsun Ayvalık’ta olsun kimseyi ötekileştirmeden bir arada ve uyum içinde yaşıyoruz, bolluk ve bereket artsın dileğinde bulunuyorum, ülkemize ve insanlarımıza” dedi.

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER