İçtikleri kahvenin boşlarını çöp kutusuna atmayan çifte, Mesut Ergin'den tokat gibi mesaj

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Belediye Başkanı Mesut Ergin, kendisine ait sosyal paylaşım hesabından paylaştığı ilginç bir paylaşımla günün konusu oldu. Ayvalık Belediyesi’ne ait Kırlangıç AVM’de bulunan dünyaca ünlü bir kahve satış şubesinin önünde, kahvelerini içtikten sonra çöplerini bırakıp gidenler için manidar bir paylaşımda bulundu.

İçtikleri kahvenin boşlarını çöp kutusuna atmayan çifte, Mesut Ergin'den tokat gibi mesaj

Başkan Ergin, boş bardakların üzerinde bulunan isimlere hitaben yaptığı paylaşımda, “Afiyet olsun Tuğçe Hanım ve Demir Bey. Güzel bir gün batımında kahvenizi yudumladıktan sonra çöplerinizi de size en yakındaki çöp kutusuna atar mısınız? Arkadaşlar o muhteşem batan güneşin, en sıcak olduğu saatlerde onları toplayıp, çevremizi temizlemeye çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

Son yılların en sıcak günlerinin yaşandığı bu günlerde; yaklaşık 40 derece hava şartları altında alın teri döküp, emek vererek sorumsuzca atılan çöpleri toplayan temizlik işlerinin güç koşullarda işlerini en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarına işaret eden Belediye Başkanı Mesut Ergin’in bu paylaşımının altına, vatandaşlar da olumlu yorumlar yazarak destek verdi.

(Suat Salgın)

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2023, 17:24

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER