Kumaşlardan , El emeği ürünlere kadar herşey Ayvalık Mahalle Pazarı'nda

Kumaşlardan , El emeği ürünlere kadar herşey Ayvalık Mahalle Pazarı'nda

Ayvalık Belediyesi Mahalleevleri çatısı altında 16 – 30 Aralık tarihleri arasında At Arabacılar Meydanı Eski Așevi'nde ziyaretçilerini ağırlayacak olan Mahalle Pazarı birbirinden değerli, her mevsime uygun kumaşları, köylü kadınlarımızın ürettiği el emeği ürünleri ve mahalleevlerinde üretilen eşyalar ile Ayvalıklılara alışveriş imkanı sunuyor. Pazarı ziyaret ederek alışveriş yapan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ve meclis üyeleri böyle bir hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, en önem verdiği sosyal sorumluluk projelerinden olan mahalleevlerinin kadını merkeze alan yaklaşımını desteklediğini belirterek “Burada açılan Mahalle Pazarı ile kadınlarımız birbirinden güzel kumaşlara uygun fiyatlarla sahip olup kendi imkanları ya da mahalleevlerimizdeki dikiş atölyelerini kullanarak yeni kıyafetler dikebilecek. Ziyaretçiler kooperatifimizdeki ve mahalleevlerindeki kadınlarımızın ürettiği el emeği ürünleri burada bulabilirler” dedi.

Kadınların el emeği göz nuru ürünlerinin doğrudan tüketiciyle buluşmasını sağlayan Mahalle Pazarı'nda uygun fiyatlarla satışa sunulan rengarenk kaliteli kumaşlar ilgi odağı oluyor. Pazar 30 Aralık’a kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER