Tören Sırasında Eylem Yapan Bir Kişiye Polis Müdahale Etti

Tören Sırasında Eylem Yapan Bir Kişiye Polis Müdahale Etti

Ayvalık’ta 2024 Eğitim VE Öğretim Yılı Coşkusu

Ayvalık’ın Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma töreniyle gerçekleşen etkinlikte; Atatürk anıtına çelenk sunulup, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı protokol ve katılımcılar tarafından bir ağızdan seslendirildi.

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır’ın yanı sıra Ayvalık Belediye Başkanı Vekili Ethem Vardı, daire amirleri, şube müdürleri, okul idarecileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin hazır bulunduğu törende konuşan Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, “Yeni bir eğitim yılı; yeni umutlar yeni başlangıçlar demektir. Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye yüzyılı hedefleri doğrultusunda hep birlikte bu yılı daha başarılı ve verimli bir şekilde tamamlamak için tüm gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Ayvalık’ta 53 okulda görev yapan 1061 öğretmen, 10 bin 686 öğrenci ve ailelerine teşekkür edeb Müdür Bahadır, “Sizler bu topluluğun en önemli parçasısınız. Ve her birinizin katkısı eğitim sistemimizin başarısını şekillendiriyor. Milli ve manevi değerlerimize bağlı çağdaş bir eğitim anlayışını benimsemeye devam edeceğiz. Öğrencilerimizi sadece akademik bilgiyle değil aynı zamanda insanlık değerleriyle donatacağız. Onların karakter gelişimine, ahlaki değerlerine ve insan haklarına duyarlı bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olacağız. Sonuç olarak yeni eğitim öğretim yılında Ayvalık ilçemizde büyük işler başaracağımıza inanıyorum” dedi.

YENİ YATIRIMLARI ANLATTI

Ayvalık’ta eğitim seviyesini daha da yükseltmek için fiziki ortamların iyileştirilmesini de önemsediklerinin altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, “Bu bağlamda mevcut okullarımızda bakım-onarım, yenileme çalışmalarını teknolojik donanımları, spor ve sanat alanlarını kütüphaneleri, yeşil alan ve çevre düzenlemelerini engelli öğrenci ve velilerimizin erişebilirlik imkânlarını artırmaya yönelik çalışmalarımızı her zamankinden daha yoğun bir şekilde devam ettiriyoruz. İlçemizde devlet yatırımlarımızın yanında hayırseverlerimizin de büyük destekleriyle tamamlanan Halk Eğitimi Merkezi, Cunda MTAL Plajı, Rehberlik Araştırma Merkezi, Mutluköy Yaşam Merkezi, Yeniköy Yaşam Merkezi, Karaayıt Yaşam Merkezi’nin yanı sıra devam eden, Bağyüzü İlk/Ortaokulu, Altınova Merkez İlkokulu, Tarihi Kız Meslek Lisesi ile Atatürk İlkokulu, Zeynep Perkit İlkokulu, Mehmet Can Övünür Anaokulu, Sakarya Ortaokulu, Sabahat Öztürk Göksel MTAL ve  2024 yılı için planladığımız Sarımsaklı Anaokulu,  Altınova’ya 24 derslikli ilkokul, Çakmak’a yeni bir okul binası, özel eğitim iş ve uygulama okulu bulunmaktadır. 18 yatırımımızın toplam maliyeti 310 milyon liradır. Yatırımlarımız için Milli Eğitim Bakanlığımıza, hayırseverlerimize desteklerini bizden esirgemeyen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz. Ayvalık İlçemizin eğitim alanındaki başarılarına hep birlikte odaklanmamız gerektiğine inanıyorum. Bu konuda siz değerli yönetici ve öğretmenlerimize, personelimize, öğrenci ve velilerimize büyük bir teşekkür borçluyuz. Hep birlikte daha aydınlık bir geleceği inşa etmek için çalışacağımıza söz vererek bir kez daha 2023-2024 eğitim öğretim yılımızın hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır’ın konuşmasının ardından tören; öğrencilerin günün anlam ve önemine ait şiirler seslendirmesiyle, halk oyunları gösterimlerinin ardından sona erdi.

TEK KİŞİLİK EYLEM POLİS MÜDAHALESİYLE SONA ERDİ

Tören sırasında İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü Öğrencisi olduğu öğrenilen Emre Karakuş isimli bir şahıs; “İlköğretim ve Ortaöğretimde Din Dersi Sayısı 16’ya çıkmamalı” yazılı bir döviz açarak yaptığı tek kişilik eylem ise, polisin müdahalesi ile sona erdirildi.

(Suat Salgın)

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2023, 14:49

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER