5. Balıkesir Jimnastik Turnuvası Başladi

5. Balıkesir Jimnastik Turnuvası Başladi

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Birol Şahin "Balıkesir Spor Kenti haline dönüştü."

15 ilden 497 sporcunun katıldığı 5. Balıkesir Jimnastik Turnuvası

 İki gün sürecek Turnuva Şehit Turgut Solak Spor Salonu'nda yapılıyor.

Turnuva açılış törenine Balıkesir Vali Yardımcısı İrfan Demiröz, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Birol Şahin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, Milli Sporcular Yasemin Adar e Ali Eren Demirezen, sporcu aileleri ve sporseverler katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Birol Şahin" Balıkesir tam anlamıyla bir Spor Kenti haline dönüştü." dedi.

Şahin : "Balıkesir 'in Tarım ve Hayvancılık alanında Türkiye'nin en önde gelen il olarak "Türkiye'yi Doyuran İl" olmasını yeterli bulmuyoruz. Balıkesir 'in "Spor Şehri" olması için bir yandan başka illerde olmayan Spor Kompleksleri inşa ederken diğer yandan her branşta özellikle minik ve genç sporcuların katıldığı Festivali gibi Turnuvalar düzenliyoruz, genç sporculara destek oluyoruz. Şehrimizde bu organizasyonlar ile yüzlerce sporcu ve ailelerini, eğitmenlerini bir kaç gün misafir ettiğimiz gibi salonlarımız minik, genç sporcular ile şenleniyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyemiz Türkiye'nin en genç Belediye Başkanına sahip olmasının avantajını Gençlerin Belediyesine dönüştü. Türkiye’mizin ikinci yüzyılının Dünya ölçeğinde "Türkiye Yüzyılı", Türkiye ölçeğinde ise "Balıkesir Yüzyılı" olabilmesi için Gençlerimizin her alanda Türkiye'nin ve Dünyanın en başarılı en donanımlı gençleri olması gerekir. Hedefimiz bu. Bunun için bütün imkanlarımızı seferber ettik. Okul yarıyıl tatilinde bu turnuvaya katılan bütün sporcu kardeşlerimize turnuvaya başlarken Büyükşehir Belediyemiz birer madalya ve sporcu çantalarını hediye olarak dağıtacağız. Genç sporcu kardeşlerimizin herhangi bir sakatlık olmadan başarılı bir turnuva geçirmelerini diliyoruz."dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2023, 18:03

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER