Afet Bölgesinden Gelen Öğretmenler ve Aileleri Akşam Yemeğinde Bir Araya Geldi

Afet Bölgesinden Gelen Öğretmenler ve Aileleri Akşam Yemeğinde Bir Araya Geldi

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli deprem bölgesinden ilimize misafir olarak gelen öğretmenler ve aileleri için Balıkesir Öğretmenevinde akşam yemeği düzenlendi
Afet bölgesinden Balıkesir’e gelen misafir öğretmenlerin ve ailelerinin bulunduğu akşam yemeğine Vali Sayın Şıldak'ın eşi Fatma Nur Şıldak ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı katıldı. Vali Sayın Şıldak ise depremin ilk günlerinden itibaren Osmaniye ilinde bulunmasından dolayı programa telefonla bağlanarak dâhil oldu.
Misafir öğretmenlere ve ailelerine geçmiş olsun dileklerini ileten Şıldak, devletin gücü ve milletin kadirşinaslığı ile öğretmenlerin her zaman yanında olduklarını ifade etti.
Depremin yaralarını hep birlikte dayanışma içerisinde saracağımızı belirten İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı yaptığı konuşmada, "Ülke olarak acımız büyük, bu acıyı sizler birebir yaşadınız. Bizler sizinle birlikte acılarınızı paylaşmak ve biraz da olsa hafifletmek için buradayız. Millî Eğitim Bakanlığı olarak çok güçlü bir aileyiz. İlk günden itibaren devletimizin bütün kurumlarında olduğu gibi Millî Eğitim Bakanlığımız da tüm çalışanlarıyla birlikte yaraların sarılması için seferber oldu." dedi.
Balıkesir’e misafir olarak gelen 200 öğretmen ve 2400 öğrencinin bulunduğunu söyleyen Tatlı, "1611 öğrencimizi kendilerine en uygun olan okullara yönlendirerek kayıtlarını yaptık. Kayıtlı olmayan öğrencilerimiz ise okul öncesi grubumuzu oluşturuyor ve ailelerinin istekleri dâhilinde henüz okullarına başlamadılar. İlimizde bulunduğunuz süre içerisinde Millî Eğitim Müdürlüğümüzün kapısı sizlere sonuna kadar açıktır. Müdürlüğümüzde sizler için kurulan iletişim ofisimizdeki arkadaşlarımıza herhangi bir durumda istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz." ifadelerini kullanarak misafir öğretmenlere ve ailelerine geçmiş olsun dileklerini bir kez daha iletti.

Bekir Terzioğlu

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER