Ak Parti Kurmayları Gazeteciler Cemiyeti’nde

Ak Parti Kurmayları Gazeteciler Cemiyeti’nde

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, milletin içinden milletin talep ve beklentilerinden doğan bir dava hareketi olarak sivil toplumla birlikte Türkiye yüzyılını şekillendirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, beraberinde Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ve Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ile birlikte Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.

BGC Başkanı Ramazan Demir'in mesleki konuları aktararak çözümü noktasında desteğini talep ettiği Belgin Uygur, "Hakikati arayan gazetecilere ülkemiz demokrasisinin her zamankinden daha çok ihtiyacı var. İlkeli gazetecilerin sorunların çözümüne destek olmayı sürdüreceğiz" dedi.

İLKELİ GAZETECİLERE HER ZAMAN İHTİYAÇ VAR

Cemiyet Başkanı Ramazan Demir’den çalışmalarla ilgili bilgiler alan Uygur, gazeteciliğin önemine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

“Sahada alın teri döken basın mensuplarının hakkı ödenmez. Kutsal bir meslek olan gazetecilik halkı bilgilendirme noktasında önemli bir misyona sahiptir. Hakikati arayan ve peşinde koşan gazetecilere ülkemiz ve demokrasimizin her zaman ihtiyacı var. Mesleğini ilkeli bir şekilde yapan gazetecilere desteğimizi sürdürmeye ve sorunlarını çözmeye daima devam edeceğiz. Milletin içinden milletin talep ve beklentilerinden doğan bir dava hareketi olarak sivil toplum kuruluşlarının önerilerini dinleyerek, Türkiye yüzyılını birlikte şekillendirmek ana hedeflerimizden biridir. Bu hedefe birlikte yürüdüğümüz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs’ta yüzde 5 fark attı, ikinci turda da daha büyük bir farkla seçileceğine inancımız tamdır. Biz milletimize inanıyor ve güveniyoruz.”

Cemiyet Başkanı Ramazan Demir de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

GAZETECİLİĞE İTİBARINI KAZANDIRMAK İÇİN

YEREL YÖNETİCİLERİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR

Yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulunan Demir, “Balıkesirli milletvekillerimizden beklentimiz yüksek. İstanbul ve İzmir koridorunda yükselişini sürdüren kentimiz, bundan sonra da büyümeye ve gelişmeye devam edecektir. Türkiye’nin parlayan yıldızı olarak gördüğümüz kentimiz için çalışacak milletvekillerimizin yanında yer almayı sürdüreceğiz. Bunu hem mesleki hem de vatani bir görev olarak görüyoruz.” diye konuştu.

Demir, güçlü bir demokrasinin vazgeçilmez kaynakları arasındaki gazeteciliğin kaybolan itibarını kazandırma noktasında verdikleri mücadeleye yerel yönetimler başta olmak üzere siyasiler, bürokratlar ve iş dünyasından daha duyarlı olmalarını beklediklerini söyledi.

BASIN MÜZESİNDE

TARİHE NOSTALJİK YOLCULUK

BGC Basın Müzesi'ni gezerek burada sergilenen materyaller hakkında bilgilendirilen AK Parti heyeti, Türk Basının dünden bugüne gelişimi sürecine nostaljik bir yolculuk yaptı. Müzeyi, Balıkesir'in kültür yaşamına kazandırılmasından duydukları memnuniyeti Gazetecileri Cemiyeti yönetimiyle paylaştı.

Ziyarette, BGC Başkan vekilimiz Doğan Alparslan, 2. Başkan Hilmi Aykut Konya ile yönetim kurulu üyelerimiz Ömer Kantarlıoğlu, Hasan Cengiz Güneş ile H. Hilmi Duyar da hazır bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur'a, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Muhittin Diker, Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu, Kadın Kolları Başkanı Ayfer Özsoy, Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Munis, Kadın Kolları Başkanı Süreyya Septel eşlik etti.

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER