Arıcı kadınlar belgelerini törenle aldılar

Arıcı kadınlar belgelerini törenle aldılar

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ve İl Tarım Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen "Arıcılık Eğitimi" ni tamamlayan kadınlarımızın Sertifika Töreni ve Büyükşehir Belediyesi tarafından eğitim sonunda ilk 20 ye giren her bir kursiyere 5 tanesinde Arıları olan toplam 7adet Arı Kovanı, arıcılık malzemeleri hibe töreni Burhaniye ilçesi Hacıbozlar Kırsal mahallesinde yapıldı.

Törende konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Birol Şahin" "Büyükşehir Belediyemiz Yücel Yılmaz başkanımızın ortaya koyduğu Vizyon doğrultusunda rutin belediyecilik hizmetleri yanında şehrimizde her alandaki üreticilerimize destek oluyor. Balıkesir Türkiye'nin en fazla imkana sahip olan özellikle tarım ve hayvancılık alanında hemen her üründe doğallığı lezzeti ve kalitesiyle ilk üç sırada yer alan bir il. Ancak eksiğimiz markalaşma ve tanıtım. Bunun için önce eğitim ardından malzeme ve tohum, ırk, malzeme hibeleri ile tarım ve hayvancılık ürünlerinde istatiklerdeki yerimizi markalasarak perçinlemek için bu günkü gibi destek projeleri gerçekleştiriyoruz. Son iki yılda 7 bin kovan 14 bin anaç arı dağıtımı yaptık. Balıkesir Yücel Yılmaz başkanımızın ifadesiyle "Ovalarından yağ dağlarından bal akan şehir" .Bunu bu tip projelerle kaliteli, sürdürülebilir, markalaşmış organik ürünler ile tescilleyeceğimiz gibi çiftçilerimize ve şehrimize katma değer oluşturuyoruz. Pandemi süreci de gösterdi ki gıda üretimi, güvenliği, tedariği hayatımızın en değerli olgusu. Eskiden Petrol Savaş sebebiydi şimdi "Gıda" en öne geçti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın Vizyonu, yatırım ve tedbirlerinin ne derece önemli olduğunu son süreç bir kez daha gösterdi. Biz de Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'ın ortaya koyduğu Vizyon doğrultusunda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kırsal mahallerimize desteğimiz artarak devam edecek." dedi.

Törene Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Birol Şahin, Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş   , İl Tarım Müdürü Erkan Alkan , Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Serkan Akça, Büyükşehir Körfez Koordinatörü Kazım Aslan, Ak Parti Burhaniye ilçe başkanı Namık Kemal Gedikoğlu ve protokol üyeleri ile kursiyer kadınlar katıldı.

Bekir Terzioğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER