Ayvalık’ta 11 Kasım saat 11.11’de ağaçlandırma coşkusu

Ayvalık’ta 11 Kasım saat 11.11’de ağaçlandırma coşkusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından ilan edilen ve Tarım ve Orman Bakanlığınca 4 yıldan bu yana Türkiye genelinde gerçekleştirilen Milli Ağaçlandırma Günü, "Bugün Fidan, Yarın Nefes" programı çerçevesinde, Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde de yüzlerce ağaç fidanı toprakla buluşturuldu.

Ayvalık Orman Şefliği öncülüğünde düzenlenen ağaç dikme etkinliği saat 11’i 11 geçe Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Garnizon Komutanı Erhan Tutar,  Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Furkan Demirbaş, Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Ersan Bahar,  daire amirleri, sivil toplum ve siyasi partilerin temsilcileriyle, öğrencilerin katılımıyla; Küçükköy Jandarma Komutanlığı bahçesinde gerçekleştirildi.

Defne, zakkum, fıstık çamı ve selvi fidanlarının toprakla buluştuğu etkinlik; Ayvalık Orman İşletme Şefi Deniz Meltem’in nezaretinde gerçekleştirildi.

Etkinliğe katılan Ayvalık Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Melih Çakırca, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın başlattığı Türkiye Yüzyılı Ağaçlandırma etkinliğinde bulunmaktan son derece mutluyum. Şu anda değerli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner Bahadır ile birlikte geleceğe nefes olabilmesi amacıyla bir ağaç fidanını toprakla buluşturduk. Şansımıza da hava çok güzel. İnşallah bu diktiğimiz ağaçlar, yağacak bereketli yağmurların yanı sıra bizlerin de kattığı sevgiyle büyür. Biz de bu ağaçların gölgesinde çay içebilmenin mutluluğunu yaşarız” temennisinde bulundu.

Etkinlikte gazetecilere açıklamalarda bulunan Ayvalık Kaymakamı Hasan Yaman, Türkiye genelindeki ağaçlandırma seferberliğinin bir parçası olarak sivil toplum kuruluşlarını, meslek odaları ve öğrencilerinin de katkılarıyla düzenlendikleri etkinliğe katılımdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bugün gerçekten güzel bir havada organize edilen bu etkinlik, ağaç seferberliğine uygun heyecan ve coşkuyu da beraberinde getirdi. Ben bu duygularla diktiğimiz her ağacın geleceğe nefes olmasını diliyorum” diye konuştu.

Törenin ardından Ayvalık Orman Şefliği tarafından ilçenin bir çok noktasında yaklaşık 500 fidanın daha toprakla buluşturulacağı öğrenildi.

(Suat Salgın)

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2022, 14:46

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER