Ayvalık’ta sebze ve meyvecilerle Başkan Ergin anneleri unutmadı

Ayvalık’ta sebze ve meyvecilerle Başkan Ergin anneleri unutmadı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Anneler Günü nedeniyle Ayvalık Sebze ve Meyveciler, pazar günü kurulan Armutçuk semt pazarında alışveriş yapan annelere kırmızı güller dağıtarak nazik bir jest yaptı.

 

Ayvalık Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Elmas Özmen ve ekibini bu anlamlı günde Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin de yalnız bırakmadı.

4 bin adet kırmızı gülün dağıtıldığı etkinlikte hiç beklemedikleri bir anda kendilerine Belediye Başkanı Mesut Ergin ile Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Elmas Özmen tarafından gül verilen anneler şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Anneler Günü nedeniyle kendilerine yapılan nazik jestten duydukları memnuniyeti ifade eden anneler, Elmas Özmen ve Belediye Başkanı Mesut Ergin’e teşekkür etti.

Konuyla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Ayvalık Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Özmen, Cennet'in annelerin ayakları altında olduğuna inandığını vurguladı.

Evi çekip çeviren ve ailesinin tüm ihtiyaçlarını gidermek için annelerin adeta saçlarını süpürge ettiğini kaydeden Başkan Özmen, "Bu güzel etkinliği 7 yıldan bu yana her Anneler Günü’nde gerçekleştiriyoruz. Artık geleneksel bir hale geldi. Her yıl pazarda sebze ve meyve satışı yapan annelerimiz arasından birini de yılın annesi seçiyoruz. Pazarcılık gibi ağır bir işte çalışarak çoluk çocuğunun geçimini sağlayan annelerimize böylelikle şükranlarımızı sunmaya çalışıyoruz. Geçen yıl pandemi nedeniyle bu annelerimize bu jesti yapamamıştık. Bu yıl çok şükür kaldığımız yerden sürdürüyoruz” dedi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin de gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm annelerin anlamlı gününü kutlayarak, “Annelerin hakkı ödenmez. Önce karnında taşıyor, sonra da yaşamı boyunca evlatlarını sırtında ve kalbinde taşıyor. Bu yüzden de annelerin hiçbir zaman hakları ödenmez. Bu duygularla başta annem ve eşim olmak üzere tüm annelerin bu özel gününü candan kutluyorum. Yüzlerindeki tebessüm asla eksik olmasın.” diye konuştu.

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER