Balıkesir'de polis mahrem imamları silip süpürüyor

Yakalanan kişilerden adliyeye sevk 6 kişi tutuklandı.

Balıkesir merkezli 17 ilde FETÖ'nun askeri mahrem yapılanmasına yönelik yürütülen operasyon kapsamında gözaltına alınan 24 şüpheliden 6'sı tutuklandı.

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında Balıkesir ve diğer İllerde kurulu bulunan ankesör/kontörlü telefonlar vasıtasıyla arandıkları tespit edilen ve müdürlük tarafından önceki tarihlerde alınan ifadelerde örgütle irtibatlı olduklarına dair haklarında çeşitli beyanlar bulunan (22) askeri personel/öğrenci ve (4) asker imamı olduğu değerlendirilen şahıs olmak üzere toplam (26) şüpheliye yönelik 24.05.2021 tarihinde saat:07:00 sıralarında İlimiz Merkezli  (17) İl (35) ayrı adreste yapılan eş zamanlı operasyonla (24) şüpheli yakalanmıştır. Yurt dışında olduğu için yakalanamayan (2) şüpheli ise arama kayıtlarına aldırılmıştır. Şüphelilerden; (7) sinin muvazzaf askeri personel olduğu, (15) inin TSK ile ilişiği kesilmiş askeri personel/öğrenci olduğu ve (4) ünün ise sivil (mahrem imam) olduğu tespit edilmiştir.

İşlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilen şahıslardan (6) sı tutuklanmış, (16) sı hakkında Adli Kontrol kararı verilmiş, (2) si serbest bırakılmıştır.

(Faruk Türk)

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2021, 00:02

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER