Balıkesir Polis & jandarma 24 saat 08.11.2023

Balıkesir Polis & jandarma 24 saat 08.11.2023

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, uyuşturucu madde imal ve ticaretine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Karesi ilçesinde uyuşturucu madde imal ve ticareti suçu işlediği tespit edilen (1) şüpheliye ait işyeri ve ikamet adresinde 05 Kasım 2023 günü icra edilen operasyonel faaliyet sonucu;

(360) gram kubar esrar,

(1) adet hassas terazi,

(1) adet uyuşturucu kullanma aparatı (payp) ve

(1) adet tabanca ele geçirilmiştir.

Olaya karışan (1) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanması ile suçların azaltılması, önlenmesi ve suçluların yakalanmasına yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.

-----------------------------------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, uyuşturucu madde kullanımı ve ticaretine yönelik farkındalık oluşturmak ve toplum bilincini artırmak maksadıyla 07 Kasım 2023 tarihinde Marmara ilçesi ile Saraylar ve Avşa mahallerinde (385) vatandaşımızın (Kurum Müdürleri, Okul Müdürleri ve Öğretmenler, Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar, Veliler, Öğrenciler ve Basın Mensuplarının) katılımıyla "Uyuşturucu Madde Bağımlılığı İle Mücadele" farkındalık semineri verilerek UYUMA (Uyuşturucu İle Mücadele Aplikasyonu) uygulaması cep telefonlarına kurulumu sağlanmıştır.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, uyuşturucu ile mücadelede önemli bir unsur olan maddeye ulaşabilirliğin engellenmesine, gençlerimizin uyuşturucu maddeler ile temas yollarının ortadan kaldırılması ve bu maddelerin satışını sağlayanların tespit edilerek yakalanması amacıyla icra edilen faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir.

----------------------------

Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerimizce 07.11.2023 günü yapılan yoğun ve titiz çalışmalar sonucunda;

Tasarlayarak Kasten Öldürme suçundan 25 YIL hapis cezası bulunan 1 şahıs, 

Kasten Yaralama suçundan 7 YIL 3 AY 15 GÜN hapis cezası bulunan 1 şahıs, 

Dolandırıcılık suçundan 2 YIL 3 AY hapis cezası bulunan 1 şahıs, 

Orman Kanununa Muhalefet suçundan 6 AY  hapis cezası bulunan 1 şahıs, 

Nafaka Hükümlerine Uymamak suçundan 3 AY hapis cezası bulunan 1 şahıs, 

Hırsızlık, Hakaret, İmar Kirliliğine Neden Olmak, Dolandırıcılık suçlarından ifadesinin alınmasına yönelik aranan 6 şahıs olmak üzere toplam 11 şahıs yakalanarak Adli makamlara teslim edilmiştir.

Halkımızın huzur ve güvenliği için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.

----------------------------

Balıkesir il Jandarma Komutanlığınca, uyuşturucu madde kullanımı ve ticaretine yönelik farkındalık oluşturmak ve toplum bilincini artırmak maksadıyla 07 Kasım 2023 tarihinde Marmara ilçesi ile Saraylar ve Avşa mahalerinde (385) vatandaşımızın (Kurum Müdürleri, Okul Müdürleri ve Öğretmenler, Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar, Veliler, Öğrenciler ve Basın Mensuplarının) katılımiyla "Uyuşturucu Madde Bağımlilıiğı ile Mücadele" farkındalik semineri verilerek UYUMA (Uyuşturucu ile Mücadele Aplikasyonu) uygulaması cep telefonlarına kurulumu sağlanmıştır.        

Balıkesir il Jandarma Komutanlığınca, uyuşturucu ile mücadelede önemli bir unsur olan maddeye ulaşabilirliğin engellenmesine, gençlerimizin uyuşturucu maddeler ile temas yollarının ortadan kaldırılması ve bu maddelerin satışını sağlayanların tespit edilerek yakalanması amacıyla icra edilen faaliyetlere kararlılıikla devam edilmektedir.

------------------------------------------

 İlimiz 1.Sakarya Mahallesi Ertuğrul Gazi Caddesi üzerinde 07.11.2023 günü saat 22:30 sıralarında meydana gelen olayda;

Y.D.(2006 Doğumlu-Erkek) ile E.K.(2005 Doğumlu-Erkek) isimli şahıslar arasında kız arkadaşına küfür ve hakaret ettiği gerekçesiyle olay yerinde buluşup tartıştıkları, akabinde E.K. isimli şahsın araç içerisinde bulunan Y.D., T.K.(2003 Doğumlu-Erkek), Y.K.(2004 Doğumlu-Erkek) ve M.A.(2003 Doğumlu-Erkek) isimli şahıslara doğru pompalı tüfek ile ateş etmesi sonucu, Y. D. , T. K. ve Y. K. isimli şahıslar yaralanmıştır. 
Söz konusu araç üzerinde çok sayıda saçma girişi bulunduğu tespit edilerek Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü tarafından gerekli incelemeler yapılmıştır.

Olay sonrası firar eden Şüpheli E. K., İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine bağlı ekiplerimiz tarafından yakalanmış, yapılan araştırmada olayda kullandığı pompalı tüfek ele geçirilmiş olup, şüpheli 08.11.2023 günü çıkarılmış olduğu adli mercilerce Kasten Öldürmeye Teşebsüs ve Mala Zarar Verme  suçundan Tutuklanmıştır.
Suç ve suçlular ile mücadelemiz artarak devam etmektedir.

------------------------------------------

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2023, 18:17

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER