Balıkesir Polis & jandarma 24 saat 09.05.2023

Balıkesir Polis & jandarma 24 saat 09.05.2023

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarmasınca; emniyet kemeri kullanımında sürücü ile yolcu tutum ve davranışlarının arzu edilir düzeye ulaştırılması, kaza sonucunda meydana gelen can kayıplarını en aza indirmek maksadıyla, 04 Mayıs 2023 tarihinde "Emniyet Kemeri Özel Denetim” faaliyeti icra edilmiştir.

Yapılan denetimler sonucunda (2.281) araç kontrol edilmiştir.

----------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, kültür ve tabiat varlıkları kaçakçılığına yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Gönen ilçesinde tarihi eser kaçakçılığı yaptığı tespit edilen (1) şüphelinin ev ve eklentilerinde yapılan aramada; (10) adet Bizans Dönemine ait tarihi eser niteliğinde obje, (3) adet Bizans Dönemine ait sütun, (1) adet Roma Dönemine ait mezar steli ve (1) adet dedektör ele geçirilmiştir. Olaya karışan (1) şüpheli hakkında adli tahkikata başlanılmıştır.

Emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.

---------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, uyuşturucu madde imal ve ticaretine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Havran ilçesinde (1) şüphelinin evinde kenevir bitkisi yetiştirdiğinin tespiti üzerine ikamet adresinde yapılan aramada; saksılar içerisinde yetiştirilmiş (35) kök kenevir bitkisi ele geçirilmiştir. Olaya karışan (1) şüpheli hakkında adli tahkikata başlanılmıştır.

Emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.

----------------------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğüne ait Mobil Trafik Eğitim Aracı ile Trafik Haftası Etkinlikleri kapsamında, Altıeylül, Karesi, Savaştepe ve Edremit İlçe Jandarma Komutanlıkları sorumluluk bölgelerinde bulunan (2) anaokulu, (1) ilkokul, (2) ortaokul ve (5) lise olmak üzere (10) okulda “Trafik Bilinci ve Kültürünü Oluşturmak” maksadıyla, 01-05 Mayıs 2023 tarihleri arasında (680) öğrenciye “Trafik Eğitimi” verilmiştir.


-----

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği personeli tarafından Gökçeyazı Şehit Rıdvan Çetinkaya İlk ve Orta Okulunun Kariyer Günlerine katılım sağlanmış olup, öğrencilere Jandarma Genel Komutanlığının görev alanları, başvuru şartları anlatılarak broşür dağıtılmış, öğrenci ve öğretmenlere KADES uygulaması tanıtımı ile Aile İçi Şiddetle Mücadele konularında bilgilendirme faaliyeti icra edilmiştir.

-----------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, uyuşturucu madde ile silah mühimmat imal ve ticaretine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde Bandırma, Erdek ve Gömeç İlçelerinde silah mühimmat ile uyuşturucu madde imal ve ticareti yaptığı tespit edilen (7) şüphelinin ikamet adreslerinde yapılan aramalarda; (92) gram bonzai, (10) gram kubar esrar, (1) adet hassas terazi, (1) adet uyuşturucu kullanma aparatı, (3) adet tabanca, (3) adet av tüfeği, (202) adet fişek, (2) adet şarjör ve suçtan elde edilen (73.200) TL ele geçirilmiştir. Olaylara karışan (7) şüpheli hakkında adli tahkikata başlanılmıştır.

Emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.

-------------------------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarmasınca, emniyet kemeri kullanımında sürücü ile yolcu tutum ve davranışlarının arzu edilir düzeye ulaştırılması, trafik kazalarının önlenmesi ve kaza sonucunda meydana gelen can kayıplarını en aza indirmek maksadıyla, 05 Mayıs 2023 tarihinde "Emniyet Kemeri Özel Denetim” faaliyeti icra edilmiştir.

Yapılan denetimler sonucunda; (518) araç kontrol edilmiştir.

---------------------------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarmasınca, sorumluluk alanımızda bulunan mahalle yollarında motosiklet sürücülerinin trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, trafik kazalarını en aza indirmek maksadıyla, 05 Mayıs 2023 tarihinde "Motosiklet Özel Denetim” faaliyeti icra edilmiştir.

Yapılan denetim sonucunda; (1.489) araç kontrol edilmiştir.

-------------------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, 01-07 Mayıs 2023 tarihleri arasında kaçakçılık ve organize suç olaylarına yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; (5.255) adet sentetik uyuşturucu hap, ( 1.085 ) gram metamfetamin, ( 177 ) gram kubar esrar, ( 97 ) gram bonzai, ( 60 ) kök kenevir, ( 6 ) gram kokain, ( 1 ) adet hassas terazi, (14) adet tarihi eser ( 5 ) adet tabanca, ( 4 ) adet av tüfeği, ( 232 ) adet fişek ve suçtan elde edilen ( 73.200 ) TL ele geçirilmiştir. Olaylara karışan ( 40 ) şüpheli yakalanarak haklarında adli işlem başlatılmıştır.

Emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.

-------------------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarmasınca; emniyet kemeri kullanımında sürücü ile yolcu tutum ve davranışlarının arzu edilir düzeye ulaştırılması, kaza sonucunda meydana gelen can kayıplarını en aza indirmek maksadıyla, 06 Mayıs 2023 tarihinde " Emniyet Kemeri Özel Denetim” faaliyeti icra edilmiştir.

Yapılan denetimler sonucunda (1.804) araç kontrol edilmiştir.

-------------------

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimizde uyuşturucu madde ticaretini, kullanımını ve sokak satıcılarının faaliyetlerin önlemeye yönelik olarak 06/05/2023 tarihinde  İl Merkezinde yapılan  (4) ayrı çalışmada  (8) şahıs yakalanmış, şahıslar haklarında yapılan Kullanmak için Uyuşturucu veya uyarıcı madde Satın almak, Kabul etmek veya bulundurmak suçlarından dolayı yapılan adli işlemler neticesi serbest bırakılmış, kullanıcı şahıslara uyuşturucu madde satışını gerçekleştiren (2) Sokak Satıcısına ise Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti ve 6136 SKM suçlarından gözaltına alınarak haklarında adli işlemlere başlanmıştır. Olaylarla ilgili yapılan,
 
4 ayrı yakalamada;

●  5,64 gram Esrar Maddesi,

●  1,30 gram Metamfetamin maddesi,

●  3 adet Sentetik Ecza Hap ele geçirilmiştir.

Uyuşturucu madde satışını gerçekleştiren (2) sokak satıcısına ait ikamette yapılan aramada;

● 4 parça halinde toplam 178,89 gram Metamfetamin maddesi,

● 2 parça halinde toplam 57,54 gram Esrar maddesi,

● 7 adet Ecstacy hap, 

● 1 adet 7.65 mm çapında ruhsatsız tabanca,

● 54 adet 7.65 mm çaplı tabanca fişeği,

● 1 adet ruhsatsız av tüfeği,

● 1 adet esrar maddesi öğütücüsü,

● 2 adet hassas terazi,

● Uyuşturucu madde paketlemede kullanılan ambalaj malzemesi, 

● Toplamda Uyuşturucu madde satışından elde edildiği değerlendirilen 44.695 TL ve 180,19 gram metamfetamin maddesi, 63,18 gram esrar maddesi, 7 adet Ecstacy hap, 1 adet 7.65 mm çapında ruhsatsız tabanca, 54 adet 7.65 mm çaplı tabanca fişeği, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet esrar maddesi öğütücüsü,  2 adet hassas terazi,  Uyuşturucu madde paketlemede kullanılan ambalaj malzemesi ele geçirilmiştir.

Uyuşturucu madde ticareti ve kullanımını önlemeye yönelik çalışmalarımız aralıksız ve titizlikle devam etmektedir.

--------------------------------

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğünce İlimizde genel güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğü, Altıeylül, Karesi, Ayvalık, Bandırma, Bigadiç, Burhaniye, Dursunbey, Edremit, Erdek, Gönen, Havran, Sındırgı ve Susurluk ilçelerinde 01.05.2023-07.05.2023 tarihleri arasında  yapılan çalışmalarda (134) aranan şahıs akalanmış, (65) şahıs tutuklanmıştır.

Yapılan aramalarda;

(18) adet ruhsatsız tabanca ve (188) adet fişek ele geçirilmiştir.
(17) adet ruhsatsız tüfek ve (87) adet kartuş ele geçirilmiştir.
(1) adet kurusıkı tabanca ele geçirilmiştir.
Genel güvenliği ve asayişi sağlamaya yönelik çalışmalarımız aralıksız ve titizlikle devam etmektedir.

--------------------------------

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğünce ilimizde uyuşturucu madde ticareti ve kullanımını önlemeye yönelik olarak 01-07 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılan (47) çalışmada İl genelinde (61) şahıs yakalanmış, (4) şahıs tutuklanmış, (57) şahıs haklarında yapılan adli işlemler neticesinde serbest bırakılmıştır. Olaylarla ilgili yapılan aramalarda; 
 
310 gram metamfetamin maddesi,
264 adet sentetik ecza hap,
127 gram esrar maddesi,
91 gram kokain maddesi,
11 adet ecstasy,
5 kök kenevir bitkisi,
1 gram bonzai maddesi,
2 adet hassas terazi,
1 adet ruhsatsız tabanca,
54 adet fişek,
1 adet ruhsatsız tüfek,
44.695 tl nakit para ele geçirilmiştir.
Uyuşturucu madde ticareti ve kullanımını önlemeye yönelik çalışmalarımız aralıksız ve titizlikle devam etmektedir.

--------------------------------

(Editör: Bekir Terzioğlu)

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2023, 00:31

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER