Balıkesir Polis & Jandarma 24 Saat 11.01.2023

Balıkesir Polis & Jandarma 24 Saat 11.01.2023

12 Aralık 2022-05 Ocak 2023 tarihleri arasında Balıkesir İl Jandarma Komutanlığında görev yapan 583 personele Öfke Kontrolü, Stres Yönetimi ve Şiddetsiz İletişim konularında eğitim verilmiştir.

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı olarak zaman mefhumu gözetmeksizin her türlü suç ve suçlulukla mücadele ederek, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayan Jandarma personelimizin psikososyal anlamda bilgilendirilip güçlendirilmesi, görev aldığı kuruma aidiyet duygusunun arttırılması, moral ve motivasyonunun yüksek tutulması ve karşı karşıya kaldığı problemlerde problem çözme becerilerinin geliştirilmesi büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda; Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Rehberlik ve Danışma Merkezinde görev yapan psikologlar tarafından, Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı karargahı, ilçe jandarma komutanlıkları ve bağlı karakollarında, komutanlığımız emrindeki personele “Öfke Kontrolü, Stres Yönetimi ve Şiddetsiz İletişim” konularında Rehberlik ve Danışma Merkezince eğitim verilip broşür dağıtılmıştır.

Önümüzdeki dönemlerde büyük bir özveriyle çalışan personelimizin bireysel yaşamlarının olumsuz etkilenmesini en aza indirebilmek için Rehberlik ve Danışma Merkezince eğitim, anket ve inceleme faaliyetleri devam edecektir.

---------------------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarmasınca, sorumluluk alanımızda bulunan karayollarında ''yük taşıyan araçların'' karıştığı trafik kazalarında artış olması sebebiyle, trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak, sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek ve kaza sonucunda meydana gelen can kayıplarını en aza indirmek maksadıyla, 10  Ocak 2023 tarihinde "Yük Taşımacılığı Yapan Araçların Özel Denetim” faaliyeti icra edilmiştir.

Yapılan denetimler sonucunda (1.382) araç kontrol edilmiştir.

-------------------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, sahte/kaçak alkol ve tütün mamulleri kaçakçılığına yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Ayvalık ilçesinde kaçak tütün mamulleri imal ve ticareti yaptığı tespit edilen (1) şüphelinin işyerinde yapılan aramada; (7.000) adet dolu makaron ve (15) kilo kıyılmış tütün ele geçirilmiştir. Olaylara karışan (1) şüpheli yakalanmıştır.

Emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2023, 13:16

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER