Balıkesir Polis & jandarma 24 saat 14.10.2022

Balıkesir Polis & jandarma 24 saat 14.10.2022

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca ilimizde genel güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla 11 Ekim 2022 tarihlerinde yapılan çalışmalarda ve yapılan yol kontrol ve aramalarında;
(12) aranan şahıs yakalanmıştır.
Altıeylül ilçesinde yapılan çalışmalarda ve yapılan aramalarda;
Aranan (1) şahıs yakalanmıştır.
Ayvalık ilçesinde yapılan çalışmalarda ve yapılan aramalarda;
Aranan (1) şahıs yakalanmıştır.
Bandırma ilçesinde yapılan çalışmalarda ve yapılan aramalarda;
Aranan (1) şahıs yakalanmıştır.
Burhaniye ilçesinde yapılan çalışmalarda ve yapılan aramalarda;
Aranan (3) şahıs yakalanmıştır.
Edremit ilçesinde yapılan çalışmalarda ve yapılan aramalarda;
Aranan (2) şahıs yakalanmıştır.
Erdek ilçesinde yapılan çalışmalarda ve yapılan aramalarda;
Aranan (1) şahıs yakalanmıştır.
Gömeç ilçesinde yapılan çalışmalarda ve yapılan aramalarda;
Aranan (2) şahıs yakalanmıştır.
Manyas ilçesinde yapılan çalışmalarda ve yapılan aramalarda;
Aranan (1) şahıs yakalanmıştır.
Genel güvenliği ve asayişi sağlamaya yönelik çalışmalarımız aralıksız ve titizlikle devam etmektedir.
 

----------------------------------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, il dışından Edremit İlçesine uyuşturucu ve uyarıcı madde getireceği tespit edilen şüpheliye ait araçta yapılan aramada; (470) gram metamfetamin, (2.300) gram kubar esrar ve (490) adet sentetik uyuşturucu hap ele geçirilmiştir. Olaya karışan (1) şüpheli yakalanmıştır.

Emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.

----------------------------------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca “Kadın Acil Destek (KADES)” Uygulamasının tanıtımı ve farkındalığının artırılmasına ayrıca Gençlik Ruh Sağlığı Çalışmaları Konusunda Farkındalık faaliyetlerine yönelik olarak;

12 Ekim 2022 tarihinde Altıeylül ilçesi Balıkesir Üniversitesi Çağış Yerleşkesinde Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ile Rehberlik ve Danışma Merkezince yapılan faaliyet kapsamında; Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliğince “Kadın Acil Destek (KADES) Uygulaması” hakkında bilgilendirme yapılmış, öğrencilerin telefonuna KADES uygulamasının indirilmesi sağlanmıştır. Rehberlik ve Danışma Merkezince üniversite öğrencilerine yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Danışma Merkezinin hizmetleri kapsamında bilgilendirme yapılmıştır.
 
Faaliyet sonucunda; (138) üniversite öğrencisine KADES bilgilendirmesi yapılarak (32) kadın öğrenciye uygulamanın indirilmesi sağlanmıştır. Rehberlik ve Danışma Merkezince (198) öğrenciye Bağımlılık Döngüsü ile Rehberlik ve Danışma Merkezi Hizmetleri konularında bilgilendirme ve broşür dağıtımı yapılmıştır.

----------------------------------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca “Kadın Acil Destek (KADES)”, “Hayvan Durum İzleme (HAYDİ)”uygulamasının tanıtımı ve Gençlik Ruh Sağlığı Çalışmaları Konusunda farkındalık faaliyetlerine yönelik olarak;

13 Ekim 2022 tarihinde Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi yerleşkesinde (KADES) Uygulaması” ve (HAYDİ) Uygulaması hakkında bilgilendirme yapılmış, öğrencilerin telefonuna uygulamaların indirilmesi sağlanmıştır. Rehberlik ve Danışma Merkezince üniversite öğrencilerine yönelik Bağımlılıkla Mücadele ve Danışma Merkezinin hizmetleri kapsamında bilgilendirme yapılmıştır.

Faaliyet sonucunda; (91) üniversite öğrencisine KADES ve HAYDİ bilgilendirmesi yapılarak (36) öğrenciye uygulamanın indirilmesi sağlanmıştır. Rehberlik ve Danışma Merkezince (73) öğrenciye Bağımlılık Döngüsü ile Rehberlik ve Danışma Merkezi Hizmetleri konularında bilgilendirme ve broşür dağıtımı yapılmıştır.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2022, 12:47

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER