Balıkesir Polis & jandarma 24 saat 15.03.2023

Balıkesir Polis & jandarma 24 saat 15.03.2023

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile irtibatı ve iltisakı bulundukları tespit edilen (6) şüpheliye yönelik olarak 14.03.2023 günü eş zamanlı operasyon yapılmış, operasyon kapsamında (5) şüpheli yakalanmış olup (1) şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam etmektedir.
 
Yürütülen çalışma kapsamında yakalanarak gözaltına alınan şüphelilerin işlemleri tamamlandıktan sonra adli makamlara sevk edilmiştir.

-------------------------------------------

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğünce İlimizde genel güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğü, Narkotik Şube Müdürlüğü, Altıeylül, Karesi, Bandırma Kaçakçılıkla Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliğince, Bandırma, Burhaniye, Edremit, Gömeç ve Susurluk ilçelerinde 14.03.2023 tarihinde yapılan çalışmalarda (24) aranan şahıs yakalanmış, (12) şahıs tutuklanmıştır.
(4) adet ruhsatsız tabanca ve (14) adet fişek ele geçirilmiştir.
(2) adet ruhsatsız tüfek ve (30) adet kartuş ele geçirilmiştir.
Genel güvenliği ve asayişi sağlamaya yönelik çalışmalarımız aralıksız ve titizlikle devam etmektedir.

-------------------------------------------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarmasınca, sorumluluk alanımızda bulunan cadde ve sokaklarda şehir içi yolcu taşıyan araç sürücülerini, trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, trafik kazası sonucunda meydana gelen can kayıplarını en aza indirmek maksadıyla, 09 Mart 2023 tarihinde "Şehir içi Yolcu Taşıyan Araçlar ve Sürücülere Yönelik Özel Trafik Denetim” faaliyeti icra edilmiştir.

Yapılan denetimler sonucunda (1.069) araç kontrol edilmiştir.

-------------------------------------------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı/Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği personeli tarafından Bandırma Edincik Akşemseddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören (56 ) öğrenci ve (9) öğretmene; ‘Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele, KADES Uygulaması’ ve Asayiş Şube Müdürlüğü emrinde görevli psikolog tarafından ‘Stresle Başa Çıkabilme Yolları, Öfke Kontrolü’ konularında eğitim verilmiştir.

-------------------------------------------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, uyuşturucu madde imal ve ticaretine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Sındırgı İlçesinde uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen (5) şüphelinin ikamet adreslerinde yapılan aramalarda; (33) gram metamfetamin, (2) adet uyuşturucu kullanma aparatı ve (2) adet av tüfeği ele geçirilmiştir. Olaya karışan (5) şüpheli hakkında adli işlemlere başlanmıştır.

Emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.

Bekir Terzioğlu

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER