Balıkesir Polis & jandarma 24 saat 20.12.2022

Balıkesir Polis & jandarma 24 saat 20.12.2022

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarmasınca, mevsimsel koşullara bağlı olarak tarımsal faaliyetlerin artması nedeniyle traktör kazalarında artış olabileceği değerlendirildiğinden, sürücüleri trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, tarım araçların karıştığı trafik kazalarını en aza indirmek maksadıyla 15 Aralık 2022 tarihinde "Tarım Araçları ve Sürücülerine Yönelik Özel Denetimi” faaliyeti icra edilmiştir.

Yapılan denetimler sonucunda (1.507) araç kontrol edilmiştir.

-----------------------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, sahte/kaçak içki ile tütün mamulleri imal ve ticaretine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Manyas ilçesinde sahte/kaçak içki ile sigara imal ve ticareti yaptığı tespit edilen (1) şüphelinin ikamet adresinde yapılan aramada; (11) litre kaçak içki ve (11.460) adet dolu makaron ele geçirilmiştir. Olaya karışan (1) şüpheli yakalanmıştır.

Emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.

-------------------------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, 12-18 Aralık 2022 tarihleri arasında kaçakçılık ve organize suç olaylarına yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; (2.209) adet sentetik uyuşturucu hap, (79) gram metamfetamin, (22) gram kubar esrar, (1) gram kokain, (731) litre kaçak içki, (12.460) adet dolu makaron ve (305) adet sikke ele geçirilmiştir. Olaylara karışan (22) şüpheli yakalanmıştır.

Emniyet, asayiş ve kamu düzeninin sağlanmasına yönelik çalışmalara aralıksız olarak devam edilmektedir.

--------------------------

Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı Trafik Jandarmasınca, trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak, sürücülerin trafik kural, yasaklama ve kısıtlamalarına uygun şekilde araç kullanmaya yöneltmek, alkol etkisinde araç kullanımı kaynaklı trafik kazalarını önlemek ve kaza sonucunda meydana gelen can ve mal kayıplarını en aza indirmek maksadıyla, 17 Aralık 2022 tarihinde "Alkol ve Uyuşturucu Madde Denetim” faaliyeti icra edilmiştir.

Yapılan denetim sonucunda; (883) araç kontrol edilmiştir.

---------------------------

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğünce İlimizde genel güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğü, Altıeylül, Karesi, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Edremit, Gömeç, Gönen, Havran ve Savaştepe ilçelerinde 16.12.2022 tarihinde yapılan çalışmalarda (24) aranan şahıs yakalanmış, (15) şahıs tutuklanmıştır.
Yapılan aramalarda;

(2) adet ruhsatsız tabanca ve (16) adet fişek ele geçirilmiştir.
(3) adet ruhsatsız tüfek ve (18) adet kartuş ele geçirilmiştir.
Genel güvenliği ve asayişi sağlamaya yönelik çalışmalarımız aralıksız ve titizlikle devam etmektedir,

---------------------------

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğünce İlimizde genel güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğü, Karesi, Ayvalık, Bandırma, Burhaniye, Edremit, ve Manyas ilçelerinde 17.12.2022 tarihinde yapılan çalışmalarda (14) aranan şahıs yakalanmış, (7) şahıs tutuklanmıştır.
Yapılan aramalarda;

(3) adet ruhsatsız tabanca ve (20) adet fişek ele geçirilmiştir.
(6) adet ruhsatsız tüfek ele geçirilmiştir.
(3) adet kurusıkı tabanca (11) adet fişek ele geçirilmiştir.
Genel güvenliği ve asayişi sağlamaya yönelik çalışmalarımız aralıksız ve titizlikle devam etmektedir.

---------------------------

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğünce İlimizde genel güvenliği ve asayişi sağlamak amacıyla Asayiş Şube Müdürlüğü, KOM Şube Müdürlüğü, Altıeylül, Karesi, Ayvalık, Bandırma,  Bigadiç, Burhaniye, Edremit, Gömeç, Gönen, Havran, Manyas ve Susurluk ilçelerinde 12.12.2022-18.12.2022 tarihleri arasında  yapılan çalışmalarda (152) aranan şahıs yakalanmış, (90) şahıs tutuklanmıştır.

Yapılan aramalarda;

(20) adet ruhsatsız tabanca ve (269) adet fişek,
(21) adet ruhsatsız tüfek ve (92) adet kartuş,
(11) adet kurusıkı tabanca ve (22) adet fişek ele geçirilmiştir.
Genel güvenliği ve asayişi sağlamaya yönelik çalışmalarımız aralıksız ve titizlikle devam etmektedir.

---------------------------

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğünce ilimizde uyuşturucu madde ticareti ve kullanımını önlemeye yönelik olarak 12-18-12.2022 tarihinde yapılan (88) çalışmada İl merkezi ile Ayvalık, Edremit, Bandırma, Erdek, Gönen, Bigadiç, Susurluk, Havran ve Burhaniye ilçelerinde (119) şahıs yakalanmış, (10) şahıs tutuklanmış, (2) şahıs adli kontrol şartıyla, (107) şahıs haklarında yapılan adli işlemler neticesinde serbest bırakılmıştır. Olaylarla ilgili yapılan aramalarda;
 

2.987 adet sentetik ecza hap,
361 gram metamfetamin maddesi,
129 gram esrar maddesi,
75 gram skunk maddesi,
7 gram bonzai maddesi,
3 adet ecstasy hap,
4 adet ruhsatsız tabanca,
1 adet tüfek,
55 adet fişek,
2 adet hassas terazi ele geçirilmiştir.
Uyuşturucu madde ticareti ve kullanımını önlemeye yönelik çalışmalarımız aralıksız ve titizlikle devam etmektedir.

------------------------------

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2022, 11:45

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER