Balıkesir'de Kızılay Yardım Kolisi Dağıtıyor

Türk Kızılay 2024 yılı Ramazan Programı kapsamında, Kırgızistan Bişkek ve ilçelerinde gıda kolisi ve nakdi yardım dağıtımı gerçekleştirdi

Balıkesir'de Kızılay Yardım Kolisi Dağıtıyor

Türk Kızılay 2024 yılı Ramazan Programı kapsamında; Kırgızistan Bişkek ve ilçelerinde 1000 adet gıda kolisi ve nakdi yardım dağıtımı gerçekleştirmek amacıyla Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi sayın Yener Tanık, Türk Kızılay Balıkesir İl Merkezi Başkanı sayın Mustafa Burak Kelemençe ve Genç Kızılay Siirt İl Başkanı sayın Muhammed Osman Tatlav’ dan oluşan heyet Kırgızistan’a gitti.

İlk gün Kırgızistan Kızılay Genel Başkanı Sayın Chingiz Dzhakipov ile bir araya gelinerek Kırgızistan Kızılay Genel Merkezinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi dağıtımı gerçekleştirildi. Ardından hane ziyaretleri yapılarak ihtiyaç sahibi kimselere erzak yardımlarında bulunuldu. İlk günün akşamında Issık Gölde bir medresede İftar Programı organize edilerek gün tamamlandı.

Heyetin Kırgızistan'da ki ikinci gününde; evi yanan 6 çocuklu bir aile ziyaret edilip, kendilerine nakdi yardımda bulunuldu. Ardından Ahıska Türklerinden ihtiyaç sahibi ailelere misafir olunup, ihtiyaçları giderildi.

İkinci günümüzün akşamında ise Ahıska Türkleri Dernek Başkanı Sayın Atem Şah’ ın ev sahipliğinde Kırgızistan TİKA Koordinatörü Sayın Mehmet BODUR ve Ahıska Türkü soydaşlarımızla iftar sofrasında buluşuldu.

Heyeti temsilen Türk Kızılay Genel Merkez YKÜ Sayın Yener Tanık: “Gayemiz; dünyanın her yerinde olduğu gibi Kırgızistan'da da Türk Kızılay'ın varlığını, desteğini, muhabbetini hissettirmek. Kırgızistan'da muhtaç kimselerin ve Ahıska Türklerimizin yalnız olmadıklarını, bizlerin her koşulda onların yanında olduğumuzu göasterebilmek.

İki ülke arasındaki birlik, beraberlik ve dirliğimizi perçinlemek niyetiyle yaptığımız bu çalışmaların; hafızalardan silinmemesi adına bir vefa örneği sergilemesi maksadındayız. Geçen sene yaşadığımız deprem felaketinde bizi yalnız bırakmayan Kırgızistan halkına vefa borcumuzu ödeyip, görevimizi tamamlayıp, Türkiye'ye döndük.

Kırgızistan'da 1000 aileye gıda ulaşmasına vesile olan bağışçılarımızdan Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Ayrıntılı fotoğraflara sayfalarımızı beğenerek aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

https://www.facebook.com/korfezdehaber

https://www.facebook.com/groups/korfezdehaber

https://twitter.com/korfezdehaber

https://www.instagram.com/korfezdehaber/

https://www.youtube.com/@KorfezdeHaberTR

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2024, 11:48

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER